1% PODATKUO PROGRAMIEKONTAKTLOGOWANIE / REJESTRACJAPRZYSTĄP DO PROGRAMUDODAJ ZASÓB
     
Gmina Cieszków
dla kogo?
Bocian
dla kogo?
LABIRYNTEM NA RYBY
dla kogo?
Opinia rodzica jest ważna
 
BAZA EDUKACYJNA
PRZEDSZKOLE KLASY I-III KLASY IV-VI GIMNAZJUM PONADGIMNAZJALNE
 
MATERIAŁ EDUKACYJNY OŚRODKI POZASZKOLNE BAZA WIEDZY / WIE
 

WIE 2017 - Regionalny Konkurs Wiedzy o Dolinie Baryczy edycja XX "PROMUJĘ DOLINĘ BARYCZY"

Zapraszamy na wydarzenia, Autor: Zofia Pietryka , Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Ekologicznej "Dolina Baryczy"
Konkurs
 0/5
 
Data wydarzenia: 2017-05-24 do 2017-06-15
Data rekrutacji: 2017-03-20 do 2017-04-03
Gmina: Cieszków, Krośnice, Milicz, Odolanów, Przygodzice, Sośnie, Twardogóra, Żmigród
Miejscowość: Milicz
Konkurs polega na wykonaniu przez uczniów pracy zachęcającej do poznawania swojego miejsca zamieszkania; miejscowości, gminy w Dolinie Baryczy. Uczniowie szkół podstawowych mają wykonać projekt ulotki „Promuję Dolinę Baryczy” a uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych krótki film. Należy zwrócić uwagę na ciekawostki przyrodnicze , zabytki lub postaci historyczne, które wyróżniają miejscowość, gminę pokazać to co jest wyjątkowe w regionie Dolina Baryczy

Celem KONKURSU jest popularyzacja wiedzy, poznawanie walorów przyrodniczych i historycznych regionu Doliny Baryczy, podnoszenie świadomości ekologicznej wśród uczniów szkół podstawowych , gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, pobudzanie zainteresowań dotyczących miejsca zamieszkania w tym dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego naszego regionu. Realizacja projektu sprzyja integracji nauczycieli różnych przedmiotów  oraz uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych.

Adresatami zadania są: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z regionu Doliny Baryczy (gmina Milicz, Krośnice, Cieszków, Żmigród, Twardogóra, Odolanów, Przygodzice, Sośnie) obszaru objętego Programem Natura 2000 oraz Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy”

Konkurs służy do promocji regionu, jako miejsca edukacji ekologicznej
z wykorzystaniem walorów kulturowych regionu Doliny Baryczy
W terminie do 3 kwietnia 2017r. należy wysłać do organizatora kartę zgłoszenia udziału szkoły (załącznik do regulaminu) .

UWAGA! Dla autorów prac zgłoszonych do finału konkursu przewidziano udział w warsztatach dotyczących opracowywania materiałów promocyjnych.

Do oceny prac konkursowych zostanie  powołana ekspercka komisja - przedstawiciele partnerów, osoby zajmujące się promocją, opracowywaniem materiałów promocyjnych.

Laureaci wraz z opiekunami zostaną zaproszeni na finał Regionalnego Konkursu Wiedzy   o Dolinie Baryczy, który odbędzie się w październiku 2017. w Miliczu. Zostanie przygotowana wystawa  wyróżnionych  prac -ulotek promujących Dolinę Baryczy oraz prezentacja najlepszych filmów. Wystawa zostanie dłużej udostępniona mieszkańcom regionu i turystom.

Dla laureatów przewidziano nagrody: pomoce edukacyjne o regionie Dolina Baryczy,
           Zapraszamy do udziału w konkursie!

PLIKI ZASOBU
SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
KALENDARZ WYDARZEŃ
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
----123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728---
-------
   luty 2019   
OPINIE I KOMENTARZE  

Unia Europejska, Europejski Fundusz Rybacki. Zadania realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy", współfinansowany przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniają inwestycję w zrównoważone rybołówstwo w ramach środka 4.2. Wsparcie na rzecz współpracy międzyregionalnej i międzynarodowej w ramach Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".

CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij