1% PODATKUO PROGRAMIEKONTAKTLOGOWANIE / REJESTRACJAPRZYSTĄP DO PROGRAMUDODAJ ZASÓB
     
Owadzi mikrokosmos
dla kogo?
Opinia rodzica jest ważna
 
BAZA EDUKACYJNA
PRZEDSZKOLE KLASY I-III KLASY IV-VI GIMNAZJUM PONADGIMNAZJALNE
 
MATERIAŁ EDUKACYJNY OŚRODKI POZASZKOLNE BAZA WIEDZY / WIE
 

Zwiedzanie Sułowa z Bardem i Krasnalem

Aktualności, Autor: Włodzimierz Ranoszek , Usługi Turystyczne Włodzimierz Ranoszek
 0/5
 
Data: 2019-10-20
Miejscowość: Sułów
Zwiedzanie Sułowa było jednym z wydarzeń edukacyjnych, które odbyło się w ramach Dni Karpia 2019. Wzięło w niej udział szesnaście osób, dorosłych i dzieci.

Wycieczka miała charakter fabularnego zwiedzania, którego celem było odkrywanie elementów dawnego miasta i jego rozwoju ukrytych w zabudowie, układzie ulic i zabytkach. Zebranych uczestników przywitał Bard w historycznym stroju, który przy dźwiękach liry korbowej wprowadził w nastrój wycieczki i przydzielił uczestnikom zadania. Uczestnicy wycieczki, prowadzeni przez Barda, ruszyli następnie przez Sułów, szukając ukrytego Skrzata, przy okazji zwiedzając zabytki Sułowa i poznając tajemnice dawnego miasta. Odwiedzono m.in. kościół parafialny św. Piotra i Pawła, dawną pustelnię w parku pałacowym, kościół poewangelicki, na co dzień nie dostępny i zamknięty ze względu na zły stan techniczny i trwające prace remontowe, dawny ratusz i młyn. Wycieczka zakończyła się w miejscu dawnego zamku, gdzie odnaleziono Skrzata, odrywanego przez ucharakteryzowanego aktora. Uczestnicy w zamian za dobrze zrealizowane zadania i wypełnione karty pracy otrzymali nagrody w postaci książek. Wycieczka jest dostępna w stałej ofercie w ramach programu Edukacja dla Doliny Baryczy, z opcją realizacji programu również w innych miastach Doliny Baryczy.

PLIKI ZASOBU
 
( 0 KB . )
 
IMG_6715 ( 8270 KB .JPG )
SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
LINKI ZEWNĘTRZNE
OPINIE I KOMENTARZE  

Unia Europejska, Europejski Fundusz Rybacki. Zadania realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy", współfinansowany przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniają inwestycję w zrównoważone rybołówstwo w ramach środka 4.2. Wsparcie na rzecz współpracy międzyregionalnej i międzynarodowej w ramach Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".

CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij