1% PODATKUO PROGRAMIEKONTAKTLOGOWANIE / REJESTRACJAPRZYSTĄP DO PROGRAMUDODAJ ZASÓB
     
Bocian
dla kogo?
Wiosenna łąka
dla kogo?
Ranking aktywności szkół
 
BAZA EDUKACYJNA
PRZEDSZKOLE KLASY I-III KLASY IV-VI GIMNAZJUM PONADGIMNAZJALNE
 
MATERIAŁ EDUKACYJNY OŚRODKI POZASZKOLNE BAZA WIEDZY / WIE
 

Ścieżka edukacyjna owadów

Ścieżki edukacyjne (Mapa), Autor: Rodzinny Park Przygód Górecznik , Rodzinny Park Przygód Górecznik w Antoninie
OPIS

Chcesz zobaczyć gąsienice a może czułki motyla powiększone kilkaset razy?
Przyjedź do nas i przejdź Ścieżką edukacyjną owadów. Zobaczysz tam ogromne figury okazów występujących w Dolinie Baryczy i nie tylko. Opisy na tablicach pomogą Ci poznać nasze owady, ich zwyczaje i różne ciekawostki.

TRASA WYCIECZKI

1. Ścieżka edukacyjna Owadów
Ścieżka edukacyjna prezentująca powiększone kilkaset razy figury owadów. Larwa, Paź królowej-Eruca występowanie: Większość terytorium Europy i Azji oraz Północna Afryka pożywienie:pokarm roślinny Larwa motyla inaczej zwana gąsienicą. Ma miękkie ciało, wyraźnie wyodrębioną, silnie schitynizowaną głowę z aparatem gębowym gryzącym. Na tułowiu znajdują się trzy pary członowanych odnóży a na odwłoku 5 pat tzw.posuwek. Pożywieniem większości gatunków są miękkie części roślin. Gąsienica jest jedynym stadium rozwojowym, w którym motyl rośnie, dlatego pobiera bardzo duże ilości pokarmu.
2. Ścieżka edukacyjna Owadów
Mucha domowa rozmiar: długość do 7,5mm pożywienie: organiczne i nieorganiczne substancje płynne. Mucha jest owadem występującym na całym świecie. Jest niewielka (samica większa od samca), na ciemnoszarym tułowiu widoczne są podłużne paski. Odwłok barwy szarożółtej jest jaśniejszy na spodniej części. Nogi zakończone są pazurkami i przylgami. Posiada aparat typu liżącego, służący do zlizywania pokarmu płynnego lub stałego, który zostaje rozpuszczony enzymami śliny. Złoto-czerwone-brunatne oczy zapewniają 360' pole widzenia. Lata stosunkowo wolno ok. 8 km/h. Owad ten stwarza olbrzymie zagrożenie epidemiologiczne.
3. Ścieżka edukacyjna Owadów
Konik polny występowanie: Większość terytorium Europy, Azji, Afryka Północna i Ameryka Północna. Pożywienie: pokarm roślinny. Gatunek owada prostoskrzydłego z rodziny szarańczowatych. Nazwa pochodzi od określenia skaczącego szarańczaka wydającego dźwięki poprzez pocieranie tylnych nóg o pokrywy. Konik polny jest bardzo popularny na łąkach, pastwiskach, ogrodach, miejskich parkach i wszystkich większych trawnikach. Występuje w okresie od wiosny do jesieni. Długość ciała dochodzi do ok. 2 cm. Konik polny posiada ubarwienie od zielonego, przez szaro-brązowe do różowo-czerwonego.
4. Ścieżka edukacyjna Owadów
Zakończenie ścieżki "Gigantycznych owadów" znajdującej się na terenie Rodzinnego Parku Przygód i Edukacji Górecznik.
 0/5
SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
TRASA WYCIECZKI
Ścieżka edukacyjna prezentująca olbrzymie owady. Koniecznie sprawdźcie jak wyglądają czułki biedronki, szczypce skorka pospolitego i aparat gębowy mrówki powiększone kilkaset razy! Te i wiele innych ogromnych owadów czekają na Was i zdradzą Wam o sobie nie jedną tajemnicę!
OPINIE I KOMENTARZE  

Unia Europejska, Europejski Fundusz Rybacki. Zadania realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy", współfinansowany przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniają inwestycję w zrównoważone rybołówstwo w ramach środka 4.2. Wsparcie na rzecz współpracy międzyregionalnej i międzynarodowej w ramach Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".

CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij