1% PODATKUO PROGRAMIEKONTAKTLOGOWANIE / REJESTRACJAPRZYSTĄP DO PROGRAMUDODAJ ZASÓB
     
Owadzi mikrokosmos
dla kogo?
Ranking aktywności szkół
 
BAZA EDUKACYJNA
PRZEDSZKOLE KLASY I-III KLASY IV-VI GIMNAZJUM PONADGIMNAZJALNE
 
MATERIAŁ EDUKACYJNY OŚRODKI POZASZKOLNE BAZA WIEDZY / WIE
 

Zagrody ze zwierzętami

Ścieżki edukacyjne (Mapa), Autor: Rodzinny Park Przygód i Edukacji Górecznik , Rodzinny Park Przygód Górecznik w Antoninie
OPIS

Poprzez zajęcia edukacyjne "Nasza zagroda", które odbywają się na ścieżce, dzieci będą mogły poznać zwierzęta żyjące na wiejskim podwórku oraz inne gatunku hodowlane a także nauczą się zasady bezpiecznego zachowania wśród zwierząt.

W zagrodach zobaczyć możemy m.in:

Bażanty, wśród których możemy wyróżnić kilka rodzajów. Każdy z nich wygląda trochę inaczej. Mają grube nogi, aby móc szybko się poruszać. Dziubek zaokrąglony, aby wydobywać z ziemi pokarm, którym są  robaki i rośliny. Bażanty hodowane są na mięso, w celach ozdobnych i na łowiska.

Strusia afrykańskiego, który jest  największym i najcięższym ptakiem żyjący obecnie: 274 cm wysokości i 156 kg wagi. Posiada bardzo dobry wzrok. Samice mają upierzenie koloru szarego, a samce koloru czarnego, samiec jest wyższy od samicy.

Emu, obok strusi są największymi żyjącymi obecnie ptakami. Są to ptaki nieloty. Hodowane są dla mięsa i jaj. Emu nie są agresywne w stosunku do ludzi, mają świetny wzrok i słuch dzięki temu szybko wykrywają zagrożenia. Posiadają jedne z najsilniejszych nóg w królestwie zwierząt.

Kozy alpejskie to rasa średniej wielkości. Zwierzęta te bardzo dobrze aklimatyzują się w różnych warunkach środowiskowych. Włosy mają krótkie, a umaszczenie od jasnopłowego do ciemnobrunatnego z czarnymi końcówkami nóg, czarną pręgą wzdłuż kręgosłupa i czarnym zabarwieniem przy oczach i pysku.


TRASA WYCIECZKI

1. Zagrody ze zwięrzetami
Początek ścieżki edukacyjnej ze zwierzętami, na której prowadzone są zajęcia dla dzieci pt."Nasza zagroda".
2. Zagrody ze zwierzętami
Koniec ścieżki edukacyjnej o zwierzętach.
 0/5
SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
LINKI ZEWNĘTRZNE
TRASA WYCIECZKI
Zagrody ze zwierzętami, a w nich m. in. strusie, dziki, kozy i kucyki. Nakarm je razem z nami.
OPINIE I KOMENTARZE  

Unia Europejska, Europejski Fundusz Rybacki. Zadania realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy", współfinansowany przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniają inwestycję w zrównoważone rybołówstwo w ramach środka 4.2. Wsparcie na rzecz współpracy międzyregionalnej i międzynarodowej w ramach Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".

CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij