1% PODATKUO PROGRAMIEKONTAKTLOGOWANIE / REJESTRACJAPRZYSTĄP DO PROGRAMUDODAJ ZASÓB
     
Owadzi mikrokosmos
dla kogo?
Ssaczy quiz jeleń
dla kogo?
Ranking aktywności szkół
 
BAZA EDUKACYJNA
PRZEDSZKOLE KLASY I-III KLASY IV-VI GIMNAZJUM PONADGIMNAZJALNE
 
MATERIAŁ EDUKACYJNY OŚRODKI POZASZKOLNE BAZA WIEDZY / WIE
 

Przyrodnicza ścieżka dydaktyczna "W krainie stawów"

Ścieżki edukacyjne (Mapa), Autor: Magdalena Berezowska , Fundacja EkoRozwoju
OPIS

Przyrodnicza ścieżka dydaktyczna „W krainie stawów” zlokalizowana jest w gminie Milicz, rozpoczyna się w miejscowości Ruda Milicka przy dawnej gajówce.
Dzięki wędrówce po ścieżce „W krainie stawów” zapoznamy się bliżej z tematyką funkcjonowania stawów i hodowli ryb. Na ścieżkę najlepiej wybrać się wiosną lub jesienią, podczas przelotów ptaków, w tym okresie zobaczymy ich tam wyjątkowo dużo. Jeśli zainteresowani jesteśmy przede wszystkim ptakami, to najlepiej udać się tam o świcie, przydatna będzie lornetka czy luneta oraz przewodnik do oznaczania ptaków. Więcej informacji na temat przebiegu ścieżki na stronie: www.barycz.pl

TRASA WYCIECZKI

1. Piętrowa budowa lasu.
2. Skraj lasu.
3. Hodowla ryb na stawach.
4. Sukcesja na stawach.
5. Szuwary.
6. Ryby stawów milickich.
7. Bezkręgowce wodne.
8. Budowa i funkcjonowanie stawu.
 0/5
SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
TRASA WYCIECZKI
Przyrodnicza ścieżka dydaktyczna „W krainie stawów” zlokalizowana jest w gminie Milicz, rozpoczyna się w miejscowości Ruda Milicka przy dawnej gajówce.
OPINIE I KOMENTARZE  

Unia Europejska, Europejski Fundusz Rybacki. Zadania realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy", współfinansowany przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniają inwestycję w zrównoważone rybołówstwo w ramach środka 4.2. Wsparcie na rzecz współpracy międzyregionalnej i międzynarodowej w ramach Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".

CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij