STREFA DZIECI

BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

O PROJEKCIE

Projekt "EDUKACJA DLA DOLINY BARYCZY" ma na celu opracowanie PROGRAMU EDUKACJI REGIONALNEJ I PRZYRODNICZEJ na obszarach zależnych od rybactwa. Projekt zakłada opracowanie systemowych narzędzi wsparcia prowadzenia spójnej edukacji regionalnej i ekologicznej służącej ochronie i zachowaniu specyfiki obszaru

Projekt koordynowany jest przez Stowarzyszenie Partnerstwo dla Doliny Baryczy.

 

W Dolinie Baryczy od co najmniej kilku lat realizowanie są projekty, dziania i ciekawe inicjatywy nauczycieli i osób zajmujących się edukacją pozaszkolną . W związku z czym powstało już wiele materiałów o naszym regionie. Znaleźć je można w różnych miejscach tj.: na stronach internetowych, w publikacjach, scenariuszach lekcji, konkursach, zajęciach edukacyjnych itp.

Nauczyciele oraz osoby zajmujące się edukacją zgłaszały, iż potrzebne jest zebranie i uzupełnienie materiałów edukacyjnych o regionie Doliny Baryczy oraz udostępnienie ich na potrzeby prowadzenia zajęć (lekcyjnych, terenowych, konkursów, projektów itp.) z różnych przedmiotów (przyrodniczych, językowych,  matematycznych, zająć przedszkolnych, przedmiotów zawodowych, itp.). Projekt jest odpowiedzią na w/w potrzeby.

Ważne jest żeby to właśnie nauczyciele i edukatorzy, jako praktycy realizujący zajęcia  na różnych poziomach nauczania wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie uczestniczyli w procesie tworzenia spójnego programu PERiP.

Projekt ma charakter ramowy tj. zakłada działania, które zrealizowane zostaną zgodnie z potrzebami uczestników.

 

W projekcie biorą udział nauczyciele i uczniowie, wychowankowie z placówek oświatowych różnych poziomów nauczania (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja,  szkoły średnie, ośrodki specjalne) oraz podmioty edukacji pozaszkolnej zajmujące się edukacją przyrodniczą i regionalną  z terenu Doliny Baryczy gminy Cieszków, Milicz, Krośnice, Twardogóra, Żmigród (dolnośląskie), Odolanów, Sośnie, Przygodzice (wielkopolskie):

  • Ośrodki edukacji pozaszkolnej funkcjonujące jako jednostki organizacyjne j.s.t
  • Leśne kompleksy promocyjne przy nadleśnictwach
  • Organizacje pozarządowe  prowadzące stałą ofertę edukacyjną
  • Podmioty gospodarcze


PROJEKT ZOSTAŁ OBJĘTY PATRONATEM PRZEZ DOLNOŚLĄSKIEGO KURATORA OŚWIATYProjekt  realizowany przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”, współfinansowany przez Unię Europejską

ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycję w zrównoważone rybołówstwo

w ramach środka  4.2.  Wsparcie na rzecz współpracy międzyregionalnej i międzynarodowej

w ramach Programu Operacyjnego

„Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”.
» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij