BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

Kolorowy Szlak Karpia po Dolinie Baryczy - finał konkursu fotograficznego w ramach Dni Karpia 2018

Aktualności, Autor: Anna Rydzyk , Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze
 0/5
Data: 2018-11-06
Miejscowość: Twardogóra
Ogłoszony w maju konkurs fotograficzny dla fotoamatorów z gminy Twardogóra "Kolorowy Szlak Karpia po Dolinie Baryczy" miał swój finał 5 listpoada br. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta. Konkurs był wydarzeniem edukacyjnym Dni Karpia 2018.

5 listopada w Bibliotece Publicznej w Twardogórze miał miejsce finał konkursu fotograficznego „Kolorowy Szlak Karpia po Dolinie Baryczy”. Konkurs ten był wydarzeniem edukacyjnym Dni Karpia 2018, które w Dolinie Baryczy odbywających się już po raz trzynasty.
Ogłoszony w maju konkurs skłonił 20 mieszkańców gminy Twardogóra do podróżowania po Dolinie Baryczy i fotografowania figur karpi znajdujących się na Kolorowym Szlaku. Twardogórzanie sfotografowali 20 spośród 30 znajdujących się na szlaku figur, a więc równo 2/3 całości.
W poniedziałkowe popołudnie zjawili się w bibliotece bardzo licznie: uczestnicy konkursu wraz z rodzinami, członkowie Coolturalnego Klubu Seniora oraz grupa młodzieży ze SP nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze pod opieką nauczycielek Bożeny Hołubki i Ludmiły Szymanek.
Bibliotekarka Anna Rydzyk przybliżyła uczestnikom ideę Kolorowego Szlaku Karpia i Dni Karpia, które od dwóch lat funkcjonują jako cykl wydarzeń sieciujących, dlatego przy okazji bibliotecznego wydarzenia edukacyjnego poleciła ofertę gastronomiczną okolicznych restauracji.
Komisja konkursowa w składzie: Anna Pawlak, Patryk Rybka i Marcin Wrześniacki obradowała 19 listopada br. i przyznała w kategorii dzieci pierwszą nagrodę Magdalenie Pietrzykowskiej z Twardogóry, pierwszą nagrodę w kategorii młodzieży Oliwii Dudycz, a wyróżnienie Zuzannie Pietrzykowskiej z Twardogóry, natomiast w kategorii dorosłych pierwszą nagrodę Tadeuszowi Ostrowiczowi z Moszyc, drugą Aleksandrze i Emanuelowi Kęskom z Drogoszowic, trzecią Henrykowi Jańskiemu z Twardogóry, a wyróżnienia: Bożenie Hołubce, Barbarze Dwornikowskiej, Małgorzacie Kozłowskiej i Czesławie Bogusławskiej z Twardogóry. Oprócz pamiątkowych dyplomów i nagród książkowych laureaci oraz uczestnicy konkursu otrzymali torby pełne gadżetów Dni Karpia 2018 ufundowane przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”. 
Pozostali uczestnicy spotkania mieli też szansę na wylosowanie gadżetów związanych z Doliną Baryczy, biorąc udział w loterii „Szczęśliwy karp”, w której losy „mieszane karpiem” wyciągali najmłodsi uczestnicy imprezy.
Po raz pierwszy impreza organizowana przez bibliotekę w ramach Dni Karpia była biletowana. Wszyscy uczestnicy spotkania odebrali BONY uprawniające do „wystawienia cenzurki” bibliotecznej imprezie i odbioru gadżetu Dni Karpia 2018. Po wykonaniu pamiątkowej fotografii wszyscy obejrzeli jeszcze jedną wystawę fotograficzną goszczącą w tych dniach w budynku biblioteki „Cuda polskiej przyrody” Romana Okrutnika.

SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij