BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

Tajemnice Świątecznej Krainy

Aktualności, Autor: Włodzimierz Ranoszek , Usługi Turystyczne Włodzimierz Ranoszek
 0/5
Data: 2019-11-10
Miejscowość: Ruda Sułowska
Wycieczka objazdowa z przewodnikiem Tajemnice Świątecznej Krainy była ostatnim wydarzeniem edukacyjnym na tegorocznych Dniach Karpia.

Wycieczka była bardzo szeroko promowana. Na wycieczkę zapisali się nie tylko mieszkańcy Wrocławia, ale i Zimbabwe, Indii, Chin i Węgier. Uczestnicy mogli się przekonać, że Dolina Baryczy rzeczywiście zasługuje na miano Świątecznej Krainy. Podczas wycieczki odwiedzono Wiatrak Bronisław, w którym mielono najlepszą mąkę na świąteczne wypieki, rezerwat Stawy Milickie i pijalnię Soków Malinea. Tu przy herbatce z sokiem malinowym uczestnicy mogli posłuchać tradycyjnych pieśni, w tym również kolęd, wykonywanych z towarzyszeniem liry korbowej. Stąd wycieczka skierowała się do Rudy Sułowskiej, by w centrum edukacyjnym Naturum zapoznać się z historią karpia milickiego, który już czeka na wigilię. Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody: jabłka z gospodarstwa sadowniczego Dziekan i soki jabłkowe z tłoczni Pochodyła w Miliczu.

SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij