BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli


  •  
    3134
     
    dodano: 21-02-2018
    MSPDiON w Miliczu ogłasza w ramach Wyjątkowych Inicjatyw Edukacyjnych (WIE) w Dolinie Baryczy przegląd przedstawień dla dzieci przedszkolnych i szkolnych. Treścią przedstawienia mogą być wymyślone przez danego uczestnika opowieści o ciekawych miejscach Doliny Baryczy z postaciami, które zostały stworzone w projekcie Edukacja dla Doliny Baryczy, inną formą może być inscenizacja na podstawie legend Doliny Baryczy np. „Grabkowe Bajanie z Doliny Baryczy” B. Hołubka.
  •  
    3641
     
    dodano: 19-02-2018
    Rok 2018 to rok stulecia niepodległej Polski. W czasie tych stu lat niebagatelną rolę w jej rozwoju odegrali leśnicy. Ich praca, walka i poświęcenie przyczyniły się do ukształtowania lasów w obecnym kształcie. Na terenie Doliny Baryczy las odegrał w ciągu minionych 100 lat niebagatelną rolę. To dzięki lasom i stawom ten region ma dziś szczególną wartość przyrodniczą. Nadal w naszej najbliższej okolicy znajduje się wiele zapomnianych miejsc wskazujących na historię leśną tego regionu. Celem proponowanego przez nas konkursu jest odnalezienie i zaprezentowanie właśnie takich miejsc. Zachęcamy do wzięcia w nim udziału. Dzięki temu my uczcimy pamięć leśników , a Wy zdobędziecie wiedzę i cenne nagrody. ZAPRASZAMY
  •  
    3521
     
    dodano: 15-02-2018
    Konkurs polega na wykonaniu przez uczniów pracy zachęcającej do poznawania swojego miejsca zamieszkania; miejscowości, gminy w Dolinie Baryczy. Uczniowie szkół podstawowych kl IV-VI mają za zadanie opracowanie edukacyjnej ścieżki tematycznej (przyrodniczej, historycznej, turystycznej itp.) w pobliżu szkoły a uczniowie kl VII, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych – opracowanie gry planszowej dotyczącej Doliny Baryczy z wykorzystaniem generatora gier.
  •  
    2354
     
    dodano: 07-05-2018
    Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prezentacji, w której autorka zabiera widza w podróż po niezwykłych zakątkach Doliny Baryczy. Miejscach, które zapisały się w naszej historii, o których dzisiaj szumią już tylko okoliczne lasy. Miejsca zapomniane, które ożyły na nowo.
  •  
    1405
     
    dodano: 24-04-2018
    Spektakl Koła Teatralnego ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Prusicach pod opieką pani Anny Karczowskiej. Pewnego dnia nad brzegiem Baryczy spotkali się bocian Przygodek, nietoperz Cieszek i duszek Grabek, aby opowiedzieć legendy o Dolinie Baryczy. Przyjaciele przypomnieli legendę o wieśniaczce Annie, która wyjaśniła, jak powstała nazwa rzeki Barycz. Poznaliśmy również historię Białej Damy, która straszy w Cieszkowie, a także rybaka Macieja, któremu przez pazerność nie udało się wyłowić z dna Baryczy złotego dzwonu. Wysłuchaliśmy również opowieści o magicznych perłach, które strzegą murów zamku.
  •  
    1588
     
    dodano: 21-04-2018
    Szlak ten, jest doskonałym pomysłem na rodzinne spędzenie wolnego czasu w piękny, słoneczny dzień. Można ją zaplanować na cały dzień, korzystając po drodze z licznych atrakcji i pysznych posiłków na Góreczniku czy Lido w Antoninie. Cała trasa ma 28 km. Biegnie przez Dębnicę, Trzcieliny, Przygodzice, Antonin oraz Ludwików. Przejedziecie ją rowerem w dwie godziny, tyle czasu potrzebują bardzo aktywni turyści. My proponujemy dłużej. Trasa biegnie w tak cudownych miejscach, że nie ma co się śpieszyć. Warto ze sobą zabrać lornetki, aby obserwować ptaki z punktu widokowego w Trzcielinach oraz aparat aby uwiecznić zakątki mniej znane turystom. Dostarczy Wam wspaniałej przygody i wzbogaci wiedzę o regionie. ZAPRASZAMY małych i dużych na rowery! Zachęcamy do zwiedzania perełek naszej ścieżki. Oliwia i Daniel uczniowie klasy piątej.
  •  
    1482
     
    dodano: 20-04-2018
    Inscenizacja pt."Żabie wesele w Mojej Woli" została opracowana na podstawie książki pt. "Grabkowe Bajanie z Doliny Baryczy" autorstwa Bożeny Hołubka. Opowiada historię Sośni i jej brata, żab moczarowych mieszkających w Gminie Sośnie. Pełne humoru sceny ukazują życie żab i ich przyjaciół z pobliskiej łąki i stawu w lesie. Główną bohaterką jest żaba Sośnia oraz jej brat, który po wielu poszukiwaniach spotkał swoją wymarzoną żonę. Organizują wesele w Mojej Woli, aby rozsławić pałac Baronowej, na które zapraszają zwierzęta: bociana, żaby, nietoperza, karpia, kozę, owcę, barana. Wszyscy doskonale się bawią i cieszą się szczęściem młodej pary. Inscenizację przygotowali uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej w Cieszynie. Dzięki udziałowi w tym przedsięwzięciu dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o życiu i zwyczajach zwierząt, poznały legendę o najbliższej okolicy. Uczniowie nabrali pewności siebie, doskonalili umiejętności komunikacyjne i wykazali się kreatywnością w kontakcie z kamerą.
  •  
    1508
     
    dodano: 18-04-2018
    Główną inspiracją wykonania gry była dla nas chęć oderwania się od rzeczywistości poprzez wkroczenie do niezwykłej krainy Grabka i zapoznaniem się z opowieściami jego przyjaciół. Gra nawiązuje do bajkowej Doliny Baryczy i zachęca do lektury "Grabkowe bajanie z Doliny Baryczy".
  •  
    1340
     
    dodano: 24-04-2018
    Inscenizację pt. "Wycieczka rowerowa Grabka po Dolinie Baryczy."przedstawili uczniowie Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego w Miliczu . Zajęcia teatralne stanowiły dla naszych uczniów nie tylko wspaniałą rozrywkę ale w niesamowity sposób otworzyły przed dziećmi, które mają wiele ograniczeń i dysfunkcji wynikających z ich stanu zdrowia, nowe możliwości. Uczniowie przełamali swoje lęki, zwiększyli wiarę we własne możliwości, rozwineli wyobrażnę. Aktywny udział w przygotowaniu dekoracji pozwolił uczniom podczas wspólnej zabawy utrwalić wiadomości na temat otaczającej nas fauny i flory. Uczniowie jako członkowie społecznosci lokalnej, mieszkańcy regionu Doliny Baryczy poznali historię powstania ścieżki rowerowej,utrwalili nazwy strategicznych miejscowości, oraz przypisane do nich postacie, co miało na celu rozwijanie własnej tożsamości oraz przynależności do miejsca zamieszkania. W przedstawieniu zobaczyć możemy takie postacie jak: leśny duszek Grabek,karp Miluś, bóbr Odolan, bocian Przygodek, żabka Sośnia, żmija Gródka oraz konduktor.W postacie wcielili się kolejno: Marta, Julka, Michał, Adam, Otylka, Antoś oraz Karol. Realizacja przedstawienia była dla nas także okazją do wdrażania dzieci do korzystania z ośrodków i instytucji kultury, oraz kształtowania właściwego zachowania w miejscach tj.teatr, kino.
  •  
    1727
     
    dodano: 20-04-2018
    Przedstawienie opowiada o przygodach małej żabki mieszkającej nad Zalewem w Sośniach, która pragnie wyruszyć w wyprawę po okolicy i poznać inne ciekawe miejsca w Dolinie Baryczy,dlatego postanowiła zaufać staremu bocianowi z Przygodzic ryzykując własnym życiem. Celem przedstawienia jest poznawanie ciekawych miejsc w najbliższej okolicy; stwarzanie dzieciom możliwości wcielania się role i prezentowanie innym swoich umiejętności. W główne postacie Żabki (Nikola) Bociana (Jakub) i narratorów (Iza i Julka)wcieliły się dzieci z najstarszej grupy - Sówek, pozostałe role odegrały przedszkolaki z grup Motylków, Żabek i Biedronek. Scenariusz Bajki pt NIEZWYKŁA PRZYGODA MAŁEJ ŻABKI powstał na podstawie legend Doliny Baryczy i jest wyłącznego autorstwa nauczycielki przygotowującej przedstawienie.

1-18 | 19-36 | 37-54 | 55-72 | 73-90 |

FILTRUJ
» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij