BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

Dzień Ziemi w Dolinie Baryczy

Aktualności, Autor: Teresa Hęćka , Szkoła Podstawowa im. Polskich Sportowców w Tarchałach Wielkich
 0/5
Data: 2015-04-22
Miejscowość: Campus Domasławice
Skorzystanie z oferty ośrodka edukacyjnego przez 132 dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I- VI. Wykonanie minii oczyszczalni ścieków i kreacji z odpadów. Ślubowanie Ekologiczne i posadzenie pamiątkowego drzewa.

Dzień Ziemi w Dolinie Baryczy

SP im. Polskich Sportowców w Tarchałach Wielkich

na terenie Campus Domasławice

 

 

 

Dnia 22 kwietnia 2015 roku odbyły się  obchody Dnia Ziemi. Tym razem na terenie Campus Domasławice i przyległym do niego lesie. Miały one charakter warsztatowy, który przygotowały panie z pracowni „Kreacja”. Tematem przewodnim był: Dzień Ziemi w Dolinie Baryczy. Udział wzięło 132 dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I- VI (prawie stuprocentowa frekwencja).

Po przywitaniu gości i otwarciu imprezy dzieci przedszkolne i uczniowie klas I- VI przystąpiły do realizacji pierwszego zadania polegającego na rywalizacji między zespołami w zbieraniu śmieci na czas. Konkurs zorganizowany w formie wycieczki do pobliskiego lasu i oczyszczenia go z zalegających śmieci. Po godzinnym zbieraniu, odbyła się komisyjna ocena ilości śmieci i wybranie zespołu, która zebrała ich najwięcej. Zwyciężyła klasa IV.

Udział w warsztacie  "Mini oczyszczalnia ścieków" poprzez doświadczenie, uświadomił dzieciom, że łatwiej jest oszczędzać wodę, niż ją oczyszczać. Każdy miał możliwość wykonać własną mini oczyszczalnię i filtrować przez nią zanieczyszczoną wodę.

Największą pomysłowością uczniowie wykazali się w trakcie przygotowań pokazu „ mody ekologicznej”. Dzieci miały możliwość zaprezentować swoje ubranka wykonane z materiałów odpadowych. Efekty ich pracy zostały nagrodzone gromkimi brawami zgromadzonej publiczności.

            Wiele radości sprawiło wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku i jednorazowe przejście przez park linowy.

Organizator dokonał podsumowania akcji i konkursów przeprowadzonych wcześniej w szkole:

·         Popieramy recykling

·         „Zielona” złotówka

·         I Szkolny Konkurs Wiedzy o Dolinie Baryczy dla uczniów klas I- VI

podczas którego zostały wręczone dyplomy i nagrody książkowe.

           Na zakończenie imprezy odbyło się uroczyste Ślubowanie Ekologiczne oraz posadzenie przez reprezentację szkoły pamiątkowego drzewa. Nauka przez działanie bardzo podobała się i tym młodszym, i tym trochę starszym uczniom.

Serdeczne podziękowania należą się uczestnikom warsztatów za zaangażowanie, a nauczycielom i rodzicom za motywację dzieci do wzięcia udziału w kolejnej akcji szkolnej, dotyczącej projektu EDUKACJA DLA DOLINY BARYCZY.

 

Opracowała: Teresa Hęćka

 

 

PLIKI ZASOBU
SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij