1% PODATKUO PROGRAMIEKONTAKTLOGOWANIE / REJESTRACJAPRZYSTĄP DO PROGRAMUDODAJ ZASÓB
     
Kaczeńce
dla kogo?
Opinia rodzica jest ważna
 
BAZA EDUKACYJNA
PRZEDSZKOLE KLASY I-III KLASY IV-VI GIMNAZJUM PONADGIMNAZJALNE
 
MATERIAŁ EDUKACYJNY OŚRODKI POZASZKOLNE BAZA WIEDZY / WIE
 

Zaproszenie do udziału w Regionalnym Konkursie o Dolinie Baryczy "Zadbaj o KLIMAT" w ramach WIE 2019

Zapraszamy na wydarzenia, Autor: Zofia Pietryka , Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Ekologicznej "Dolina Baryczy"
Konkurs
 0/5
 
Data wydarzenia: 2019-01-10 do 2019-06-20
Data rekrutacji: 2019-01-03 do 2019-01-10
Gmina: Cieszków, Krośnice, Milicz, Odolanów, Przygodzice, Sośnie, Twardogóra, Żmigród
Miejscowość: Milicz
W tej edycji motywem przewodnim będzie zwrócenie uwagi w jaki sposób każdy z nas mieszkańców Doliny Baryczy może zapobiegać zmianom klimatu

Grupa wiekowa: Klasy (IV-VI), Klasy (VII-VIII), Szkoła średnia

Konkurs polega na wykonaniu przez uczniów pracy, która ma zachęcać do zwrócenia uwagi na co możemy zrobić, żeby zapobiegać zmianom klimatu tj: codzienne czynności, oszczędzanie wody, energii oraz dbałość o czystość środowiska (wody, powietrza, gleby), istotę segregacji odpadów, produkty lokalne, bioróżnorodność itp. Uczestnicy powinni również  zwrócić uwagę na ciekawostki przyrodnicze, zabytki lub postaci historyczne, które znajdują się w Dolinie Baryczy.

Adresatami zadania są: uczniowie szkół podstawowych ( kl IV-VIII), gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z regionu Doliny Baryczy (gmina Milicz, Krośnice, Cieszków, Żmigród, Twardogóra, Odolanów, Przygodzice, Sośnie) oraz ze szkół spoza obszaru uczestniczących w PROGRAMIE Edukacja dla Doliny Baryczy.

W tym roku uczniowie różnych poziomów nauczania będą mogli wybrać dowolną kategorię pracy.
Prace konkursowe w kategoriach:
1) Film – np. dotyczący kampanii klimatycznej lub działań edukacyjnych  w szkole max 5 min.
2) Komiks – tematyka :przeciwdziałanie zmianom klimatu (obszary: odpady, woda, powietrze, bioróżnorodność itp.) wielkość A4- min 4 strony (wersja elektroniczna w PDF lub zdjęcie  pracy). Praca powinno zawierać rysunki, mapki, teksty własnego autorstwa
3) Gra edukacyjna –  grę należy zamieścić za pomocą generatora gier na portalu Podkład pod  planszę gry  może być narysowany lub może być wykorzystane zdjęcie (dokument jpg)

Z każdej szkoły do finału komisja szkolna  kwalifikuje max. 3 prace konkursowe – po jednej z każdej kategorii (prace te będą zamieszczone na portalu edukacyjnym)
Przy opracowywaniu prac konkursowych można skorzystać z materiałów i rysunków na portalu  www.edukacja.barycz.pl oraz własnych rysunków, tekstów i zdjęć
Prace mogą być wykonane indywidualnie lub przez max 2-osobowe zespoły

 Przebieg konkursu:
 Zaproszenie do udziału – mailem do szkół DB wysłanie regulaminu konkursu  do 5 grudnia 2018 r
I etap- zgłoszenie szkół – karty zgłoszenia od szkół zainteresowanych udziałem w konkursie do 10 stycznia 2019r.

II etap- przygotowywanie prac konkursowych w szkołach pod opieką nauczycieli- etap szkolny- komisje szkolne- wybranie  najlepszych prac po jednej z każdej kategorii ( film, komiks, gra) autorzy – finaliści konkursu. Zamieszczenie przez przewodniczącego szkolnej komisji konkursowej prac na portalu -www.edukacja.barycz.pl  do 30 marca 2019
III  etap – ocena finałowych prac konkursowych z wykorzystaniem aplikacji na portalu edukacyjnym -  przez powołaną ekspercką komisję - przedstawiciele partnerów, osoby zajmujące się edukacją ekologiczną, opracowywaniem materiałów przyrodniczych i promocyjnych  w terminie  do 20 kwietnia 2019r.
Do 15 maja wyniki konkursu  zostaną umieszczone na portalu www.edukacja.barycz.pl.
Podsumowanie konkursu:
W czerwcu zaplanowano wyjazd edukacyjny do wybranego ośrodka edukacyjnego lub szkoły na terenie Doliny Baryczy połączony z podsumowaniem konkursu wręczeniem dyplomów, nagród  dla uczniów( propozycja wyjazdu połączonego z odwiedzeniem miejsc związanych z gospodarką odpadową, termomodernizacją, oczyszczalnia ścieków itp)

Podziękowania dla opiekunów laureatów i komisji konkursowej podczas V Forum Edukacyjnego podsumowującego działania w ramach Programu Edukacja dla Doliny Baryczy za rok szkolny  2018/2019 (we wrześniu 2019)

UWAGA!  Regionalny Konkurs o Dolinie Baryczy – edycja XXII- „ Zadbaj o KLIMAT” zostanie zamieszczony w wykazie  zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratora lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i gimnazjalnej lub ponadpodstawowej oraz miejsc uznanych za wysokie (I,II,III miejsce) w związku z rekrutacją do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020 w województwie dolnośląskim.
ZAPRASZAMY!     Zespół Organizacyjny Konkursu:   Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Ekologicznej „Dolina Baryczy’ -  nauczyciele przyrodnicy i historycy.  Informacji udziela: Zofia Pietryka tel. 606 316 128 lub 698 469 574
PLIKI ZASOBU
SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
KALENDARZ WYDARZEŃ
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
--12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031--
-------
   lipiec 2020   
OPINIE I KOMENTARZE  

Unia Europejska, Europejski Fundusz Rybacki. Zadania realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy", współfinansowany przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniają inwestycję w zrównoważone rybołówstwo w ramach środka 4.2. Wsparcie na rzecz współpracy międzyregionalnej i międzynarodowej w ramach Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".

CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij