1% PODATKUO PROGRAMIEKONTAKTLOGOWANIE / REJESTRACJAPRZYSTĄP DO PROGRAMUDODAJ ZASÓB
     
Gęś
dla kogo?
Opinia rodzica jest ważna
 
BAZA EDUKACYJNA
PRZEDSZKOLE KLASY I-III KLASY IV-VI GIMNAZJUM PONADGIMNAZJALNE
 
MATERIAŁ EDUKACYJNY OŚRODKI POZASZKOLNE BAZA WIEDZY / WIE
 

Granty na wyjazdy uczniów do ośrodków – wszyscy zwarci i gotowi

Aktualności, Autor: Anna Urbańczyk , Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy"
 0/5
 
Data: 2019-02-20
Miejscowość: Milicz
Jak już wiadomo uruchomiliśmy dodatkowe pieniądze zasilające działania Programu Edukacja dla Doliny Baryczy. Pieniądze wydawane są w ramach tzw. grantów na dojazdy i zajęcia uczniów w ośrodkach edukacji pozaszkolnej.

Jak już wiadomo uruchomiliśmy dodatkowe pieniądze zasilające działania Programu Edukacja dla Doliny Baryczy. Pieniądze wydawane są w ramach tzw. grantów na dojazdy   i zajęcia uczniów w ośrodkach edukacji pozaszkolnej. Takie zajęcia dodatkowe to naprawdę fajna sprawa – rozwijają u uczniów ciekawość, przekazują wiadomości w sposób mniej sformalizowany niż w szkole. Ponieważ opis  zajęć w serwisie edukacja.barycz.pl  ma zidentyfikowaną podstawę programową, tym łatwiej nauczycielom skorzystać na godzinach lekcyjnych z zajęć  ośrodków. 
Korzyści są bezdyskusyjne, natomiast często, brak: znajomości oferty ośrodków czy finansów powodują, że tych wyjazdów jest ciągle mało. Nauczyciele gonią z programem i często nie pamiętają,  w tym pędzie, że można tematy lekcyjne poprowadzić na zajęciach w ośrodkach pozaszkolnych.  
No, ale teraz jest mobilizacja. Szkoły dostały granty. Grantobiorcy oraz koordynatorzy szkolni zostali przeszkoleni i planują już wyjazdy. Przyszedł czas na przeszkolenie ośrodków (szkolenie 19.02.19). Na spotkaniu poruszane były zagadnienia  związane m. in. z wyjaśnieniem procedur sposobu rozliczenia grantów,  ze zmianami w serwisie edukacja.barycz.pl związanymi z rozliczaniem grantów, omówiliśmy też dodatkowe narzędzie jakim jest raport pogłębionej opinii dla ośrodka  (nowa forma zbierania informacji na temat zajęć), podsumowanie aktywności ośrodków (monitoring, indywidualne opinie dotyczące zajęć).
Ośrodek jest ważnym ogniwem, żeby sprawnie rozliczyć grant, dlatego tak ważne są informacje, na co zwrócić uwagę podczas przyjmowania uczniów. 
Granty to także okazja do wypromowania swoich zajęć na naszym facebooku edukacyjnym, bezpośrednio w szkołach a nawet i w mediach. 

Życzymy Państwu jak najlepszych opinii z zajęć, oraz sprawnego wykorzystania środków.
W załączniku prezentacja ze spotkania.
foto T. Wojciechowski
PLIKI ZASOBU
SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
OPINIE I KOMENTARZE  

Unia Europejska, Europejski Fundusz Rybacki. Zadania realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy", współfinansowany przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniają inwestycję w zrównoważone rybołówstwo w ramach środka 4.2. Wsparcie na rzecz współpracy międzyregionalnej i międzynarodowej w ramach Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".

CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij