BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

Wystawa "Człowiek z pasją"

Zapraszamy na wydarzenia, Autor: Anna Rydzyk , Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze
inne
 0/5
Data wydarzenia: 2020-06-08 do 2020-09-30
Gmina: Twardogóra
Miejscowość: Goszcz
Wystawa twórczości i kolekcji eksponatów mieszkańców gminy Twardogóra - w Kuźni Kultury mieszczącej sie w sali wystawienniczej zespołu pałacowo-parkowego w Goszczu.

W Kuźni Kultury mieszczącej się w sali wystawienniczej zespołu pałacowo-parkowego w Goszczu można oglądać do końca września br. wystawę „ Człowiek z pasją”. Organizatorem wystawy jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze, którą wspomógł Referat Funduszy, Promocji i Rozwoju.
             Wystawa jest zbiorem: rodzinnych kolekcji sprzętu fotograficznego, wyrobów rękodzielniczych, fotografii, mebli, znaczków, modeli samolotów, sprzętu wojskowego i zamków oraz malarstwa; jednym zdaniem małych rzeczy robionych przez  mieszkańców gminy Twardogóra z wielką pasją. Na wystawie można obejrzeć hafty: Agnieszki Mielczarek, Anny Biernat, Heleny Pietrzak, Krystyny Krupy, Bronisławy Gąsior, Iryny Gołowacz i Małgorzaty Kozłowskiej, wyroby szydełkowe Stanisławy Puszyńskiej, ceramikę Joanny Chomiuk, kolekcję znaczków Heleny Pietrzak, zdjęcia przyrody Romana Okrutnika, modele Marka Sieradzkiego, Pawła Dudycza i Ryszarda Boruszkowskiego, lalki Antoniny Todorović, obrazy Elżbiety Wieteski, Izabeli Kociębyi Mariusza Białeckiego, decoupage Beaty Piety, rzeźby Bogdana Piety, stroje ludowe Iryny Gołowacz,  amigurumi Anny Biernat, filcaki Anny Rydzyk, stare meble Anny Lorek, sprzęt fotograficzny i elektroniczny rodzin: Babirzeckich, Krygiel i Rydzyk. Prawdziwą perełką wystawy jest „zakątek w stylu pałacowym” stworzony ze starych mebli i sprzętów domowych. Duży wkład w stworzenie tego miejsca miała, zajmująca się aranżacją wnętrz, Katarzyna Urbanek.
               Wystawę „Człowiek z pasją” można oglądać w poniedziałki i środy w godzinach: 15.00-18.00, wtorki, czwartki:  11.00-15.00, piątki 15.00-19.00, soboty, niedziele 14.00-18.00. W soboty i w niedziele zwiedzanie wystawy połączone jest z oprowadzaniem po zabytkach Goszcza przez przewodnika.
Telefon kontaktowy do biblioteki w Twardogórze: 71 315 80 17.
Telefon kontaktowy do przewodnika: 506 549 041.
e-mail: palacgoszcz@wp.pl

                                                                                                                                            

             

SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
KALENDARZ WYDARZEŃ
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
--12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728-----
-------
   luty 2023   
OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij