BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

WIE_2020_Bioróżnorodność w rezerwacie „Wydymacz” _ Regionalny Konkurs o Dolinie Baryczy_ Jagoda Sołtysiak, Patrycja Kopczyk, kl. VI_S.P. w Dębnicy

Baza Wiedzy / WIE, Autor: Jagoda Sołtysiak, Patrycja Kopczyk , Szkoła Podstawowa im. Polskich Oimpijczyków w Dębnicy
 0/5
Grupa wiekowa: Klasy (IV-VI)
Chciałyśmy przedstawić bioróżnorodność rezerwatu „Wydymacz” w Antoninie. Miejsce jest nam znane, ponieważ mieszkamy blisko tej formy ochrony przyrody. Bogactwo biologiczne rezerwatu można poznać stacjonarnie korzystając z tablic edukacyjnych na ścieżce w terenie, a także poprzez aplikację. Skarby rezerwatu to: staw Wydymacz – środowisko życia ptaków wodnych - jest to miejsce idealne do ich obserwacji i zdjęć na Instagram, pomnikowe dęby, stanowisko chronionej rośliny - wawrzynka wilczełyko w łęgu jesionowo-olszowym czy roślin inwazyjnych – rdestowiec, który pochodzi z Azji. To dopiero niespodzianka. Zaobserwować również możemy znane ssaki, płazy czy gady. Wycieczkę rozpoczynamy i kończymy w miejscu, który nie jest skarbem przyrody ożywionej, ale wytworem człowieka. Zapraszamy do skorzystania z naszej trasy od architektury do natury, tak ważnej dla nas i przyszłych pokoleń. W takich miejscach Doliny Baryczy łatwo zobaczyć bioróżnorodność naszego regionu.


Metryczka

1.Tytuł pracy: Bioróżnorodność w rezerwacie „Wydymacz”

2. Szkoła: Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Dębnicy

3. Imię i nazwisko nauczyciela - opiekuna ucznia: Jolanta Pawłowska

Imię i nazwisko autora pracy :

Jakie zadania wykonywał przy pracy konkursowej?

Jagoda Sołtysiak, Patrycja Kopczyk

opracowanie scenariusza, poszukiwanie informacji, wykonanie zdjęć, podkładanie głosu i muzyki, nagranie i montaż filmu.

 

4. Źródła materiałów wykorzystanych przy pracy: zdjęcia z domowego archiwum, materiały ze strony internetowej Gmina Przygodzice, Ranoszek E., Ranoszek W., Przewodnik przyrodniczy Park Krajobrazowy „Dolina Baryczy”, Milicz 2004, Lamparska J., Dolina Baryczy – Przewodnik po niezwykłościach przyrody, Fundacja EkoRozwoju, Wrocław 2011, Zwoliński G., Przewodnik - rezerwat przyrody „Wydymacz”, Opracowanie Studio Plan Wrocław, Nadleśnictwo Antonin, wyd. I, 2010 , tablice informacyjne w rezerwacie „Wydymacz”, aplikacja „Ścieżka Antonin, muzyka  z YouTube.

5. Czy w pracy zostały wykorzystane własne materiały ( zdjęcia, rysunki, teksty itp.)? Jeżeli tak to jakie?

Praca wykonana samodzielnie, nagranie video oraz zdjęcia własnego autorstwa, wypowiedzi – na podstawie informacji z literatury i Internetu.

SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
LICENCJA
Materiały w tym zasobie udostępnione zostają na licencji:
Bez Utworów Zależnych (ang. No Derivative Works (ND))
zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie tylko dokładnych (dosłownych) kopii dzieła, niedozwolone jest jego zmienianie i tworzenie na jego bazie pochodnych.
PODKATEGORIE
Przyroda
  1. Rośliny
  2. Zwierzęta
Krajobrazy DB
  2. Las
  5. Staw
WIE Wyjątkowe Inicjatywy Edukacyjne

Zasób biorący udział w inicjatywie:
OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij