STREFA DZIECI

Opinia rodzica jest ważna

BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

WIE2021_Omnibus z Doliny Baryczy_ Dąb „Hubert” – zimowy król dębnickiego lasu _Agata Harych_kl. VIII _S.P. im. Polskich Olimpijczyków w Dębnicy_gmina Przygodzice

Baza Wiedzy / WIE, Autor: Agata Harych , Szkoła Podstawowa im. Polskich Oimpijczyków w Dębnicy
 0/5
Grupa wiekowa: Klasy (VII-VIII)
Dąb Hubert to jeden z najbardziej znanych pomników przyrody w Gminie Przygodzice a rośnie w mojej miejscowości – Dębnica. Jest to dąb szypułkowy, a jego wiek szacuje się na około 320 lat. Wysokość całkowita wynosi aż 28 metrów natomiast obwód pnia 530 cm. W przeszłości można było zobaczyć przy nim dodatkowe atrakcje takie jak: domki z wyrzeźbionymi postaciami, fajka Rumbcajsa i powozy konne, ale dziś niewiele z tego pozostało ale nasz bohater wciąż jest. Świetnym pomysłem jest udanie się na spacer w słoneczny i mroźny dzień by podziwiać malowniczy krajobraz oraz zrelaksować się pośród natury. Dąb pokryty białym śniegiem oraz zielone świerki z porostami czynią to miejsce wyjątkowym a porosty na drzewach dowodzą, że powietrze jest czy-ste. Widok pomnika przyrody w zimowej szacie należy do rzadkości , a zdjęcie to doskonały pomysł aby uwiecznić majestatyczność króla dębnickiego lasu w białym puchu. Serdecznie zachęcam do odwiedzin tego urokliwego dla mnie miejsca.


Metryczka

1.Tytuł pracy:  Dąb „Hubert” – zimowy król dębnickiego lasu.

2. Szkoła: Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Dębnicy

3. Imię i nazwisko nauczyciela - opiekuna ucznia: Jolanta Pawłowska

Imię i nazwisko autora pracy :

Miejsce wykonania zdjęcia i co przedstawia

Agata Harych

Fotografia przedstawia pomnikowe drzewo - dąb „Hubert” w miejscowości Dębnica – gmina Przygodzice, przy szlaku rowerowym  Ostrów Wlkp. – Janków Przygodzki – staw Trzcielin Wielki – Tarchalskie – Antonin

4. Źródła materiałów wykorzystanych przy pracy: własne zdjęcie, materiały ze strony internetowej Gmina Przygodzice, informacje z tablicy przy dębie „Huberta”

http://www.lido-antonin.pl/dab-hubert/

https://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP69DE

SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
LICENCJA
Materiały w tym zasobie udostępnione zostają na licencji:
Uznanie Autorstwa (ang.Attribution (BY))
zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie dzieła i wszelkich jego pochodnych pod warunkiem umieszczenia informacji o twórcy.
PODKATEGORIE
Przyroda
  1. Rośliny
Krajobrazy DB
  2. Las
WIE Wyjątkowe Inicjatywy Edukacyjne
  1. WIE 2021 - Omnibus z Doliny Baryczy

Zasób biorący udział w inicjatywie:
WIE 2021 - Omnibus z Doliny Baryczy
OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij