1% PODATKUO PROGRAMIEKONTAKTLOGOWANIE / REJESTRACJAPRZYSTĄP DO PROGRAMUDODAJ ZASÓB
     
motyl
dla kogo?
CIEKAWA DOLINA
dla kogo?
Opinia rodzica jest ważna
 
BAZA EDUKACYJNA
PRZEDSZKOLE KLASY I-III KLASY IV-VI GIMNAZJUM PONADGIMNAZJALNE
 
MATERIAŁ EDUKACYJNY OŚRODKI POZASZKOLNE BAZA WIEDZY / WIE
 
Aktualności
 • 21-11-2020
  Dlaczego bioróżnorodność jest ważna w Dolinie Baryczy? Takie pytanie zostało postawione przed uczestnikami tegorocznego Regionalnego Konkursu o Dolinie Baryczy.
 • Wyniki konkursu literackiego dla seniorów "Szkolnictwo w Dolinie Baryczy w czasach naszej młodości i współcześnie" są już znane! Jury konkursowe w składzie: Dariusz Kaliszczak, Edmund Radziszewsi, Dorota Śliwak przyznałao następujące nagrody i wyróżnienie: I nagroda pani Krystyna Wojtkiewicz Coolturalny Klub Seniora Twardogóra, II nagroda pani Aleksandra Dwornikowska Coolturalny Klub Seniora Twardogóra, III nagroda ex-aequo pani Maria Adamów Coolturalny Klub Seniora Twardogóra, III nagroda ex-aequo pani Anna Połubek Uniwersytet III Wieku w Miliczu, wyróżnienie pani Janina Januszkiewicz Coolturalny Klub Seniora Twardogóra.
 • Rozstrzygnięto konkurs literacki dla uczniów "Szkolnictwo w Dolinie Baryczy w czasach młodości naszych babć/dziadków i współcześnie" w ramach WIE 2020. Jury konkursowe w składzie Dariusz Kaliszczak, Edmund Radziszewski, Dorota Śliwak przyznało następujące nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: Kategoria uczniów klas V-VI SP: I nagroda Hubert Gonera kl. VI SP nr 2 Twardogóra, II nagroda Oliwia Dudycz kl. VI SP nr 2 Twardogóra, III nagroda Monika Szewczyk kl. VI SP nr 2 Twardogóra. Kategoria uczniów klas VII-VIII SP: I nagroda Zuzanna Pietrzykowska kl. VII SP nr 2 Twardogóra, II nagroda ex-aequo Antoni Baraniecki kl. VII SP Żmigród, II nagroda ex-aequo Miłosz Karlik kl. VII SP Żmigród, III nagroda Zuzanna Maszyna kl. VIII SP nr 2 Twardogóra.
 • 17-04-2020
  Zapraszamy 22.04 (środa) o godz. 11:00 na bezpłatne webinarium na temat zmian klimatu w imieniu Fundacji EkoRozwoju
 • 13-02-2020
  Uwaga! Można składać wnioski na NOWE granty. Rusza nowe rozdanie.
 • 21-01-2020
  W dn. 18.01 odbyły się pierwsze rodzinne warsztaty poznawczo-rozwojowe dla rodziców wypełniających ankiety z wyjazdów grantowych dzieci!
 • 03-12-2019
  Rozpoczynamy tegoroczne Wyjątkowe Inicjatyw w Programie Edukacja dla Doliny Baryczy, są to konkursy, festiwale regionalne ogłaszane w ramach WIE 2020 (Wyjątkowych Inicjatyw dla Doliny Baryczy).
 • 10-11-2019
  Wycieczka objazdowa z przewodnikiem Tajemnice Świątecznej Krainy była ostatnim wydarzeniem edukacyjnym na tegorocznych Dniach Karpia.
 • 25-10-2019
  Seminarium "Bliżej historii" odbyło się 25 października 2019 roku w Stanicy Biały Daniel w Mojej Woli.
 • 30-10-2019
  Po raz czwarty zapraszamy do ORGANIZACJI Wyjątkowych Inicjatyw Edukacyjnych.
 • 20-10-2019
  Zwiedzanie Sułowa było jednym z wydarzeń edukacyjnych, które odbyło się w ramach Dni Karpia 2019. Wzięło w niej udział szesnaście osób, dorosłych i dzieci.
 • Cztery klasy pierwsze ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Twardogórze uczestniczyły 17 i 18 października w "Spacerach po Twardogórze z Grabkiem". 76 dzieci wraz z wychowawczyniami w piękne, słoneczne, październikowe dni udało się na zwiedzanie rodzinnego miasta. Dzieci rozpoczynały zwiedzanie od budynku szkoły przy ul. Jadwigi, a następnie odwiedzały: ośrodek zdrowia, przedszkole, szkołę średnią, bibliotekę, Herkulesa, "kościół dolny", pałac, Rynek z ratuszem oraz Plac Piastów i jego zabytki. W wedrówce towarzyszył dzieciom duszek Grabek.
 • 18-10-2019
  Wystawę "Apteka Pana Boga - Zielnik Doliny Baryczy 2019", która była prezentowana w Bibliotece Publicznej w Twardogórze, licznie odwiedzali młodsi i starsi mieszkańcy gminy. Od sierpnia do października wystawę odwiedziło 11 grup zorganizowanych i liczni czytelnicy i użytkownicy biblioteki, w sumie 307 osób. Po wystawie oprowadzała jej twórczyni, animatorka kultury - Iryna Gołowacz, częstując zwiedzających ziołowymi herbatami.
 • 17-10-2019
  W środę 15 października w Bibliotece Publicznej w Twardogórze odbyło się rozdanie nagród laureatom konkursu ekologicznego "Twardogórski Ekożaczek". Test konkursowy uczniowie klas V-VIII gminnych szkół podstawowych pisali w czwartek 26 września br. Konkurs objęty był honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Pawła Czulińskiego.
 • 12 października w Kreatywnym Obiekcie Multifunkcyjnym (KOM) w Miliczu odbył się, jako jedno z wydarzeń Dni Karpia, Wieczór Legend i Opowieści. W magiczny świat legend Doliny Baryczy wprowadził przybyłych gości Włodzimierz Ranoszek, ubrany w średniowieczny strój, grając na lirze korbowej, instrumencie powszechnym w średniowieczu, wykorzystywanym przez wędrownych bardów i dziadów – lirników. Towarzyszyła mu żona Anna, która ubrana w średniowieczną suknię grała na sopiłce ukraińskiej i na bębnach. Obydwoje śpiewali autorskie utwory oparte o legendy i historię regionu. Koncertowi towarzyszyła multimedialna prezentacja, na zdjęciach widzowie mogli zobaczyć miejsca, których dotyczyły opowieści i śpiewane ballady. Widzowie mogli się dowiedzieć m.in. w którym stawie kryje się zatopiony zamek, jaka jest historia posągu pięściarza przez pałacem w Miliczu czy smoka w Żmigrodzie. Na koncert przybyło prawie czterdziestu widzów, dorosłych i dzieci. Opowieści z lirą są dostępne w stałej ofercie.
 • 19-09-2019
  CZYSTA BARYCZ- spływ połączony ze sprzątaniem rzeki Kolejny już trzynasty spływ kajakowy połączony ze sprzątaniem Baryczy już za nami. W dniu 19 września po godzinie ósmej na przystani kajakowej w Miliczu zaroiło się od chętnych do udziału we wspólnym działaniu na rzecz środowiska.
 • 13-09-2019
  Stowarzyszenie „PARTNERSTWO dla Doliny Baryczy” oraz Gmina Żmigród wraz z Nadleśnictwem Żmigród (gospodarze tegorocznego Forum) zapraszają na V FORUM EDUKACJA dla Doliny Baryczy.
 • 18-06-2019
  Wycieczka odbyła się 18 czerwca, w tym roku odbył się wyjazd do części wielkopolskiej Doliny Baryczy. W programie wycieczki zaplanowaliśmy zwiedzenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów Olszowa k. Kępna a następnie w Nadleśnictwie Antonin zajęcia edukacyjne i spotkanie integracyjne wraz z poczęstunkiem i drobnymi nagrodami dla finalistów.

1-18 | 19-36 | 37-54 | 55-72 | 73-90 | 91-108 | 109-126 | 127-129 |

Unia Europejska, Europejski Fundusz Rybacki. Zadania realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy", współfinansowany przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniają inwestycję w zrównoważone rybołówstwo w ramach środka 4.2. Wsparcie na rzecz współpracy międzyregionalnej i międzynarodowej w ramach Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".

CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij