BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

Aktualności
 • Stwórz pracę plastyczną ilustrującą jedną z wybranych w ramach kategorii pozytywnych postaw/działań na rzecz klimatu w życiu codziennym. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV - VIII szkół podstawowych z Doliny Baryczy.
  04-11-2022
 • Wystawa jest pokłosiem pleneru malarskiego "Artefakty minionej epoki - rowerowym szlakiem zabytków Chełstów/Twardogóra/Goszcz - plener rysunkowo-malarski studentów architektury Politechnik Bydgoskiej, Poznańskiej i Wrocławskiej", który odbył się w Gminie Twardogóra w dniach 22-24 kwietnia br. Wystawę można ogladać w Kuźni Kultury Zespołu pałacowo-parkowego w Goszcu od 4 do 26 czerwce br. w soboty i niedziele w godzinach 14.00-18.00.
  03-06-2022
 • Jak można szukać wsparcia dla naszego zdrowia w NATURZE ? Czy w Dolinie Baryczy są rośliny o właściwościach leczniczych i jak je można zastosować? Na te pytania szukali odpowiedzi autorzy prac konkursowych w Regionalnym Konkursie o Dolinie Baryczy „ ZDROWIE Z NATURY”
  16-12-2021
 • Stowarzyszanie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy" dzięki środkom z Programu Rybactwo i Morze w ramach wdrażania lokalnej strategii rozwoju, wspiera rozwój oferty rybackiej i turystycznej Doliny Baryczy (gminy Cieszków, Krośnice, Milicz, Twardogóra, Żmigród, Odolanów, Sośnie, Przygodzice) w imieniu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi (instytucji zarządzającej) zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym pn. My i RYBY - jak Europejski Fundusz Morski i Rybacki zmienił otoczenie wokół nas?
  31-01-2022
 • Biblioteka Publiczna w Twardogórze zaprasza do kościoła poewangelickiego (przypałacowego) w Goszczu na wystawę "Fotograficzne impresje". Wystawa jest pokłosem pierwszej edycji warsztatów fotograficznych, które prowadzone były w 2020 roku przez Pana Roberta Kaczmarka w Kuźni Kultury w Goszczu. Wystawę można ogladać w każdy weekend czerwca w godzinach 14.00-18.00.
 • Wyniki konkursu literackiego dla seniorów "Szkolnictwo w Dolinie Baryczy w czasach naszej młodości i współcześnie" są już znane! Jury konkursowe w składzie: Dariusz Kaliszczak, Edmund Radziszewsi, Dorota Śliwak przyznałao następujące nagrody i wyróżnienie: I nagroda pani Krystyna Wojtkiewicz Coolturalny Klub Seniora Twardogóra, II nagroda pani Aleksandra Dwornikowska Coolturalny Klub Seniora Twardogóra, III nagroda ex-aequo pani Maria Adamów Coolturalny Klub Seniora Twardogóra, III nagroda ex-aequo pani Anna Połubek Uniwersytet III Wieku w Miliczu, wyróżnienie pani Janina Januszkiewicz Coolturalny Klub Seniora Twardogóra.
 • Rozstrzygnięto konkurs literacki dla uczniów "Szkolnictwo w Dolinie Baryczy w czasach młodości naszych babć/dziadków i współcześnie" w ramach WIE 2020. Jury konkursowe w składzie Dariusz Kaliszczak, Edmund Radziszewski, Dorota Śliwak przyznało następujące nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: Kategoria uczniów klas V-VI SP: I nagroda Hubert Gonera kl. VI SP nr 2 Twardogóra, II nagroda Oliwia Dudycz kl. VI SP nr 2 Twardogóra, III nagroda Monika Szewczyk kl. VI SP nr 2 Twardogóra. Kategoria uczniów klas VII-VIII SP: I nagroda Zuzanna Pietrzykowska kl. VII SP nr 2 Twardogóra, II nagroda ex-aequo Antoni Baraniecki kl. VII SP Żmigród, II nagroda ex-aequo Miłosz Karlik kl. VII SP Żmigród, III nagroda Zuzanna Maszyna kl. VIII SP nr 2 Twardogóra.
 • Rozpoczynamy tegoroczne Wyjątkowe Inicjatyw w Programie Edukacja dla Doliny Baryczy, są to konkursy, festiwale regionalne ogłaszane w ramach WIE 2020 (Wyjątkowych Inicjatyw dla Doliny Baryczy).
  03-12-2019
 • Wycieczka objazdowa z przewodnikiem Tajemnice Świątecznej Krainy była ostatnim wydarzeniem edukacyjnym na tegorocznych Dniach Karpia.
  10-11-2019
 • Seminarium "Bliżej historii" odbyło się 25 października 2019 roku w Stanicy Biały Daniel w Mojej Woli.
  25-10-2019
 • Zwiedzanie Sułowa było jednym z wydarzeń edukacyjnych, które odbyło się w ramach Dni Karpia 2019. Wzięło w niej udział szesnaście osób, dorosłych i dzieci.
  20-10-2019
 • Cztery klasy pierwsze ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Twardogórze uczestniczyły 17 i 18 października w "Spacerach po Twardogórze z Grabkiem". 76 dzieci wraz z wychowawczyniami w piękne, słoneczne, październikowe dni udało się na zwiedzanie rodzinnego miasta. Dzieci rozpoczynały zwiedzanie od budynku szkoły przy ul. Jadwigi, a następnie odwiedzały: ośrodek zdrowia, przedszkole, szkołę średnią, bibliotekę, Herkulesa, "kościół dolny", pałac, Rynek z ratuszem oraz Plac Piastów i jego zabytki. W wedrówce towarzyszył dzieciom duszek Grabek.
 • Wystawę "Apteka Pana Boga - Zielnik Doliny Baryczy 2019", która była prezentowana w Bibliotece Publicznej w Twardogórze, licznie odwiedzali młodsi i starsi mieszkańcy gminy. Od sierpnia do października wystawę odwiedziło 11 grup zorganizowanych i liczni czytelnicy i użytkownicy biblioteki, w sumie 307 osób. Po wystawie oprowadzała jej twórczyni, animatorka kultury - Iryna Gołowacz, częstując zwiedzających ziołowymi herbatami.
  18-10-2019

1-18 | 19-36 | 37-54 | 55-72 | 73-90 | 91-108 | 109-126 | 127-134 |

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij