1% PODATKUO PROGRAMIEKONTAKTLOGOWANIE / REJESTRACJAPRZYSTĄP DO PROGRAMUDODAJ ZASÓB
     
Opinia rodzica jest ważna  
BAZA EDUKACYJNA
PRZEDSZKOLE KLASY I-III KLASY IV-VI GIMNAZJUM PONADGIMNAZJALNE
 
MATERIAŁ EDUKACYJNY OŚRODKI POZASZKOLNE BAZA WIEDZY / WIE
 

WIE_2018_Janków Przygodzki i okolice_Regionalny Konkurs o Dolinie Baryczy

Ścieżki edukacyjne (Mapa), Autor: Jakub Górny , Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Jankowie Przygodzkim
OPISTRASA WYCIECZKI

1. Kościół pw. Św. Józefa w Jankowie Przygodzkim
Kościół z 1925r. Charakterystyczny, neobarokowy kościół z rotundą przykrytą kopulastym dachem zwieńczonym wysoką latarnią. Uwagę zwracają rozety z witrażami znajdujące się nad wejściem.Kościół stoi w samym centrum wsi przy Szkole Podstawowej. Parafia obejmuje następujące miejscowości: Janków Przygodzki, Topola Wielka,Topola Osiedle, Nadstawki,Grochowiska, Trzcieliny,Papiernia, Bażantaria-Leśniczówka,Popłomyki i Pardalin.
2. Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Jankowie Przygodzkim
Pierwsze budynki zostały wybudowane w roku 1856, w miejscu gdzie dziś jest przedszkole. W czasie zaborów nauka odbywała się w języku niemieckim, po odzyskaniu niepodległości zajęcia odbywały się w języku polskim. W czasie II Wojny Światowej budynek szkoły służył jako składnica. Po wojnie szkole przywracano stopniowo dawny wygląd.W 1988r.szkole nadano imię Powstańców Wielkopolskich i odsłonięto pamiątkowy obelisk przed jej budynkiem.Dwadzieścia lat później powstało boisko wielofunkcyjne a w 2013r. boisko do siatkówki.
3. Rzeka Barycz
Obszar źródłowy znajduje się w bagnach na południowy wschód od Ostrowa Wielkopolskiego. Tworzy go zespół krzyżujących się, bifurkujących cieków – Baryczy, Leniwej Baryczy oraz Gnilnej (Gniłej) Baryczy (dopływ Ołoboku). Płynie w kierunku zachodnim, uchodzi do Odry w okolicy Głogowa.
4. Staw Trzcielin Wielki
Największy (112ha) a także najstarszy (funkcjonuje od XV wieku) z około 70-ciu stawów hodowlanych tworzących zespół Stawy Przygodzickie. Staw ten pełni także funkcję retencyjną.
5. Wieża widokowa
Wieża obserwacyjna w Trzcielinach powstała w drugiej połowie lat 90 XX wieku, staraniem dawnego wojewódzkiego konserwatora przyrody w Kaliszu oraz Nadleśnictwa Antonin. Z wieży rozpościera się piękny widok na stawy hodowalne.
 0/5
SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
TRASA WYCIECZKI
Celem pracy jest pokazanie walorów turystycznych okolic Jankowa Przygodzkiego
OPINIE I KOMENTARZE  

Unia Europejska, Europejski Fundusz Rybacki. Zadania realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy", współfinansowany przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniają inwestycję w zrównoważone rybołówstwo w ramach środka 4.2. Wsparcie na rzecz współpracy międzyregionalnej i międzynarodowej w ramach Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".

CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij