1% PODATKUO PROGRAMIEKONTAKTLOGOWANIE / REJESTRACJAPRZYSTĄP DO PROGRAMUDODAJ ZASÓB
     
krajobraz
dla kogo?
Opinia rodzica jest ważna
 
BAZA EDUKACYJNA
PRZEDSZKOLE KLASY I-III KLASY IV-VI GIMNAZJUM PONADGIMNAZJALNE
 
MATERIAŁ EDUKACYJNY OŚRODKI POZASZKOLNE BAZA WIEDZY / WIE
 
Ścieżki edukacyjne (Mapa)
 •  
  192
   
  dodano: 04-02-2019
  Przyrodnicza ścieżka dydaktyczna w Gospodarstwie Rybackim "Ruda Żmigrodzka" zaczyna się i kończy przy Karczmie Rybnej, a jej trasa biegnie groblą wokół największego w gospodarstwie stawu Krzysztof Dolny. Na całej długości ścieżki (ok. 3 km) znajduje się 10 tablic dydaktycznych, które w formie tekstu, zdjęć i rysunków przybliżają tematykę rybactwa śródlądowego w Dolinie Baryczy, flory i fauny środowiska wodnego, ochrony przyrody i samego regionu.
 •  
  625
   
  dodano: 04-10-2018
  Ścieżka przyrodnicza w Gospodarstwie Rybackim Stawczyk to trasa otaczająca największy staw hodowlany Jan, przy której znajduje się 8 tablic przedstawiających w skrócie cykl produkcyjny karpia, a także florę i faunę stawów hodowlanych.
 •  
  735
   
  dodano: 22-04-2018
  Ścieżka historyczna prowadzi turystów po najciekawszych zakątkach znajdujących niedaleko miejsca zamieszkania autora. Gmina Żmigród jest pełna interesujących i pięknych zabytków, które naprawdę warto zobaczyć.
 •  
  532
   
  dodano: 20-04-2018
  Celem pracy jest pokazanie walorów turystycznych okolic Jankowa Przygodzkiego
 •  
  441
   
  dodano: 20-04-2018
  Rozpoczynająca się przy Szkole w Wysocku Małym ścieżka turystyczna przebiega malowniczymi terenami z Wysocka Małego do Przygodzic i kończy się na Góreczniku (ok. 5 km długości). Celem jest poznanie krajobrazu polodowcowego i propagowanie turystyki po najbliższym regionie.
 •  
  473
   
  dodano: 19-04-2018
  Niedaleko naszej szkoły na obrzeżach rezerwatu Stawy Milickie znajdują się malownicze Stawy Gadzinowe. Można tu obserwować całe bogactwo ptaków Doliny Baryczy, ale nie tylko. Zachęcamy do przejścia naszej przyrodniczej ścieżki i poznania innych ciekawych organizmów.
 •  
  672
   
  dodano: 19-04-2018
  Drogi turysto! zapraszamy Cię na ścieżkę, którą opracowaliśmy na terenie rezerwatu "Torfowisko koło Grabowna Wielkiego". Prawie 20 lat temu była utworzona tutaj ścieżka przyrodnicza. Niestety zachowały się tylko jej zniszczone fragmenty. Ponieważ bardzo lubimy to miejsce, postanowiliśmy stworzyć własne punkty. Rozmawialiśmy już na ten temat z Nadleśnictwem i Gminą. Dla nas to jest magiczne miejsce. Tutaj zaczniesz swą przygodę. Wyrusz z nami olchowym szlakiem!
 •  
  690
   
  dodano: 19-04-2018
  Autorzy zapraszają gości będących w Przygodzicach do odwiedzenia pięknych i ważnych miejsc dla mieszkańców naszej miejscowości.
 •  
  564
   
  dodano: 17-04-2018
  Nasza przygoda wyznaczonym szlakiem, rozpoczyna i kończy się przy szkole w Dębnicy. Ścieżka, którą podążaliśmy po malowniczych terenach, pełnych różnorodnych gatunków ptaków i roślin, dostarczyła nam wielu wrażeń, a jednocześnie przybliżyła wiedzę o ich naturalnym środowisku. Ponadto szlak ten ukazuje dawną i obecną historię tego terenu oraz upamiętnia osoby zasłużone. Miejsca takie jak: Pałac myśliwski w Antoninie, podziemia kościoła MB Ostrobramskiej, czy ukryty w głębi lasu Pomnik księcia F. Radziwiłła, przybliża dzieje książęcej rodziny Radziwiłłów. Z kolei zakątek przy Dębie Huberta pozwala na odpoczynek z dala od ulicznego zgiełku, wśród zieleni i śpiewu ptaków.Wybierzcie się do nas.
 •  
  631
   
  dodano: 17-04-2018
  Nasza praca powstała, aby pokazać znane i mniej znane zakątki naszej miejscowości Czarnylas oraz pobliskiego Antonina. Chcemy zachęcić swoich rówieśników, aby przyjeżdżali do nas i zachwycili się urokami naszej mniej znanej okolicy.
 •  
  619
   
  dodano: 16-04-2018
  Wykonaliśmy ścieżkę poświęconą rodzinie Radziwiłłów ponieważ chcemy zainteresować zwiedzających Dolinę Baryczy tą tematyką i przedstawić cenne pamiątki historyczne oraz ciekawe obiekty przyrodnicze. Przedstawiamy w naszej pracy miejscowości i miejsca silnie związane z książęcą rodziną tj. Czarnylas, Ludwików oraz Antonin.
 •  
  722
   
  dodano: 16-04-2018
  Ścieżka prowadzi nas przez faunę i florę Pakosławska i Rakłowic, miejscowości z Gminy Cieszków, które choć mało znane też mają swoje ciekawe miejsca. Autorzy pracy interesują się przyrodą swojej małej ojczyzny i chcieliby ją przybliżyć innym miłośnikom przyrody.
 •  
  582
   
  dodano: 15-04-2018
  Ścieżka "Śladem roślin leczniczych"rozpoczyna się na terenie SP2 w Twardogórze od strony południowo - zachodniej a następnie biegnie wzdłuż ścieżki przyrodniczo- edukacyjnej w wąwozie przy szkole. Wszystkie zdjęcia są mojego autorstwa,pracę pisałem pod kierunkiem nauczyciela- mgr Barbary Kałańdziak a mapę ścieżki w wąwozie ( zdjęcie startowe)otrzymałem z Urzędu Miasta i Gminy Twardogóra.Naniosłem na niej ścieżkę opracowaną przeze mnie, do przejścia której serdecznie zapraszam.
 •  
  825
   
  dodano: 06-04-2018
  Ścieżka dydaktyczno- turystyczna zaczyna się od wieży ciśnień w Żmigrodzie a kończy przy Kopalni Gazu Ziemnego w Karnicach. Cała trasa wycieczki usytuowana jest na terenie Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy. W całym Parku istnieją liczne stawy rybne, cenne zabytki kulturalne i przyrodnicze. Można też zobaczyć ciekawe zakłady przemysłowe i instytucje naukowe. Na trasie można podziwiać drzewa i krzewy: forsycje, tuje, cisy, lipy, tawuły, jałowce, graby, krzewuszki i berberysy.Prowadzi przez miasto Żmigród, wieś Węglewo, Bychowo aż do wioski Karnice. Trasę można pokonać, rowerem, autem lub pieszo. Całkowita długość 8 km. Opracowałem taką, ponieważ jest najbliżej mojego miejsca zamieszkania, ciekawa, i każdy może ją przebyć.
 •  
  524
   
  dodano: 05-04-2018
  W pracy zamieściłyśmy najciekawsze i najpiękniejsze zakątki Gminy Przygodzice. Odwiedzone miejsca zainspirowały młodych turystów do utrwalenia ich w formie prac plastycznych wzbogacających wystrój szkoły. Warto wybrać się do miejsc przedstawionych w naszej pracy, ponieważ na odwiedzających czekają niezapomniane widoki.
 •  
  662
   
  dodano: 04-04-2018
  Ścieżka edukacyjna prowadzi od Zespołu Pałacowo Parkowego w Żmigrodzie wzdłuż stawów: Jeleniego,Starego,Jamnika przez rezerwat "Olszyny Niezgodzkie"i Tamę Goringa. Ukazuje najpiękniejsze miejsca Doliny Baryczy położone niedaleko Żmigrodu. Zobaczymy tam chronione elementy naturalnego krajobrazu oraz zabytkowe obecnie wytwory działalności człowieka. Na trasie jest też szczególny odcinek-przejście dla płazów, w którym odbywa się Akcja Żaba, w której uczestniczę drugi rok.
 •  
  989
   
  dodano: 15-06-2016
  Cele zajęć to m.in. rozumienie potrzeb współzależności człowieka i środowiska, budzenie szacunku dla przyrody, kształcenie umiejętności pracy w grupie.Szlak rajdu przebiega w okolicach Krośnic i Wierzchowic, jednak zadania można zaadaptować również na inne trasy.
 •  
  938
   
  dodano: 08-06-2016
  Poznanie walorów przyrodniczych Gminy Sośnie i rzadkich gatunków chronionych.

1-18 | 19-36 | 37-38 |

Unia Europejska, Europejski Fundusz Rybacki. Zadania realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy", współfinansowany przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniają inwestycję w zrównoważone rybołówstwo w ramach środka 4.2. Wsparcie na rzecz współpracy międzyregionalnej i międzynarodowej w ramach Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".

CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij