BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

Ścieżki edukacyjne (Mapa)
 •  
  280
   
  dodano: 04-02-2019
  Przyrodnicza ścieżka dydaktyczna w Gospodarstwie Rybackim "Ruda Żmigrodzka" zaczyna się i kończy przy Karczmie Rybnej, a jej trasa biegnie groblą wokół największego w gospodarstwie stawu Krzysztof Dolny. Na całej długości ścieżki (ok. 3 km) znajduje się 10 tablic dydaktycznych, które w formie tekstu, zdjęć i rysunków przybliżają tematykę rybactwa śródlądowego w Dolinie Baryczy, flory i fauny środowiska wodnego, ochrony przyrody i samego regionu.
 •  
  779
   
  dodano: 04-10-2018
  Ścieżka przyrodnicza w Gospodarstwie Rybackim Stawczyk to trasa otaczająca największy staw hodowlany Jan, przy której znajduje się 8 tablic przedstawiających w skrócie cykl produkcyjny karpia, a także florę i faunę stawów hodowlanych.
 •  
  604
   
  dodano: 19-04-2018
  Niedaleko naszej szkoły na obrzeżach rezerwatu Stawy Milickie znajdują się malownicze Stawy Gadzinowe. Można tu obserwować całe bogactwo ptaków Doliny Baryczy, ale nie tylko. Zachęcamy do przejścia naszej przyrodniczej ścieżki i poznania innych ciekawych organizmów.
 •  
  760
   
  dodano: 19-04-2018
  Drogi turysto! zapraszamy Cię na ścieżkę, którą opracowaliśmy na terenie rezerwatu "Torfowisko koło Grabowna Wielkiego". Prawie 20 lat temu była utworzona tutaj ścieżka przyrodnicza. Niestety zachowały się tylko jej zniszczone fragmenty. Ponieważ bardzo lubimy to miejsce, postanowiliśmy stworzyć własne punkty. Rozmawialiśmy już na ten temat z Nadleśnictwem i Gminą. Dla nas to jest magiczne miejsce. Tutaj zaczniesz swą przygodę. Wyrusz z nami olchowym szlakiem!
 •  
  644
   
  dodano: 17-04-2018
  Nasza przygoda wyznaczonym szlakiem, rozpoczyna i kończy się przy szkole w Dębnicy. Ścieżka, którą podążaliśmy po malowniczych terenach, pełnych różnorodnych gatunków ptaków i roślin, dostarczyła nam wielu wrażeń, a jednocześnie przybliżyła wiedzę o ich naturalnym środowisku. Ponadto szlak ten ukazuje dawną i obecną historię tego terenu oraz upamiętnia osoby zasłużone. Miejsca takie jak: Pałac myśliwski w Antoninie, podziemia kościoła MB Ostrobramskiej, czy ukryty w głębi lasu Pomnik księcia F. Radziwiłła, przybliża dzieje książęcej rodziny Radziwiłłów. Z kolei zakątek przy Dębie Huberta pozwala na odpoczynek z dala od ulicznego zgiełku, wśród zieleni i śpiewu ptaków.Wybierzcie się do nas.
 •  
  770
   
  dodano: 16-04-2018
  Wykonaliśmy ścieżkę poświęconą rodzinie Radziwiłłów ponieważ chcemy zainteresować zwiedzających Dolinę Baryczy tą tematyką i przedstawić cenne pamiątki historyczne oraz ciekawe obiekty przyrodnicze. Przedstawiamy w naszej pracy miejscowości i miejsca silnie związane z książęcą rodziną tj. Czarnylas, Ludwików oraz Antonin.
 •  
  672
   
  dodano: 15-04-2018
  Ścieżka "Śladem roślin leczniczych"rozpoczyna się na terenie SP2 w Twardogórze od strony południowo - zachodniej a następnie biegnie wzdłuż ścieżki przyrodniczo- edukacyjnej w wąwozie przy szkole. Wszystkie zdjęcia są mojego autorstwa,pracę pisałem pod kierunkiem nauczyciela- mgr Barbary Kałańdziak a mapę ścieżki w wąwozie ( zdjęcie startowe)otrzymałem z Urzędu Miasta i Gminy Twardogóra.Naniosłem na niej ścieżkę opracowaną przeze mnie, do przejścia której serdecznie zapraszam.
 •  
  1013
   
  dodano: 06-04-2018
  Ścieżka dydaktyczno- turystyczna zaczyna się od wieży ciśnień w Żmigrodzie a kończy przy Kopalni Gazu Ziemnego w Karnicach. Cała trasa wycieczki usytuowana jest na terenie Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy. W całym Parku istnieją liczne stawy rybne, cenne zabytki kulturalne i przyrodnicze. Można też zobaczyć ciekawe zakłady przemysłowe i instytucje naukowe. Na trasie można podziwiać drzewa i krzewy: forsycje, tuje, cisy, lipy, tawuły, jałowce, graby, krzewuszki i berberysy.Prowadzi przez miasto Żmigród, wieś Węglewo, Bychowo aż do wioski Karnice. Trasę można pokonać, rowerem, autem lub pieszo. Całkowita długość 8 km. Opracowałem taką, ponieważ jest najbliżej mojego miejsca zamieszkania, ciekawa, i każdy może ją przebyć.
 •  
  755
   
  dodano: 04-04-2018
  Ścieżka edukacyjna prowadzi od Zespołu Pałacowo Parkowego w Żmigrodzie wzdłuż stawów: Jeleniego,Starego,Jamnika przez rezerwat "Olszyny Niezgodzkie"i Tamę Goringa. Ukazuje najpiękniejsze miejsca Doliny Baryczy położone niedaleko Żmigrodu. Zobaczymy tam chronione elementy naturalnego krajobrazu oraz zabytkowe obecnie wytwory działalności człowieka. Na trasie jest też szczególny odcinek-przejście dla płazów, w którym odbywa się Akcja Żaba, w której uczestniczę drugi rok.
 •  
  1226
   
  dodano: 15-06-2016
  Cele zajęć to m.in. rozumienie potrzeb współzależności człowieka i środowiska, budzenie szacunku dla przyrody, kształcenie umiejętności pracy w grupie.Szlak rajdu przebiega w okolicach Krośnic i Wierzchowic, jednak zadania można zaadaptować również na inne trasy.

1-18 | 19-36 | 37-38 |

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij