1% PODATKUO PROGRAMIEKONTAKTLOGOWANIE / REJESTRACJAPRZYSTĄP DO PROGRAMUDODAJ ZASÓB
 
ssaczy quiz ryś
dla kogo?
Dolina Baryczy
dla kogo?
Ranking aktywności szkół
 
BAZA EDUKACYJNA
PRZEDSZKOLE KLASY I-III KLASY IV-VI GIMNAZJUM PONADGIMNAZJALNE
 
MATERIAŁ EDUKACYJNY OŚRODKI POZASZKOLNE BAZA WIEDZY / WIE
 
Centrum Edukacji Ekologicznej Nadleśnictwa Żmigród- LKP "Lasy Doliny Baryczy"
AKTUALNE OFERTY OŚRODKA
 • dla kogo? 
  707
  Miejsce realizacji zajęć: w terenie i sali 
  Zajęcia o zmienności otaczającej nas przyrody. Tematyka zajęć to owoce i rośliny użyteczne dla człowieka jakie możemy znaleźć w lesie w okresie letnim. Uczestnicy poznają nazwy letnich miesięcy, smaki lasu, dowiadują się jak smakują maliny, jeżyny, jagody,co możemy zbierać w lesie i jakie ma to znaczenie dla ludzi. W terenie szukamy roślin zielnych i owoców leśnych, a w ośrodku próbujemy wyczarować z nich coś pysznego. Przewodnikiem po letnim spacerze będzie Duszek Grabek i jego dwaj przyjaciele kozioróg Krośnik i nietoperz Cieszek. Bajka
  sezonowe: czerwiec-sierpień, inne: Zajęcia z cyklu "Cztery Pory Roku"
 • dla kogo? 
  578
  Miejsce realizacji zajęć: w terenie i sali 
  Zajęcia o zmienności otaczającej nas przyrody. Tematyka zajęć to przyroda budząca się do życia. Uczestnicy poznają nazwy wiosennych miesięcy, zapachy lasu, dowiadują się jak i dlaczego rozkwitają kwiaty, jak pachnie na wiosnę ziemia, co powoduje że rozwijają się liście, jakie zwierzęta pojawiają się na wiosnę. W terenie szukamy śladów wiosny a w sali próbujemy wiosnę przedstawić za pomocą wszelkich dostępnych nam środków. Malowanie, rysowanieie, wyklejanie itp....Przewodnikiem po wiosennym spacerze będzie Duszek Grabek i jego dwaj przyjaciele bocian Przygodek i żaba Sośnia;
  sezonowe: marzec-maj, inne: Zajęcia z cyklu \"Cztery Pory Roku\"
 • dla kogo? 
  534
  Miejsce realizacji zajęć: w terenie i sali 
  Zajęcia z mikroskopami. Uczestnicy zajęć w części terenowej za pomocą mikroskopów przenośnych oglądają mikro florę i faunę, oraz zbierają materiały do wykonania własnych preparatów w sali.Po wykonaniu preparatów oglądają je na mikroskopach stacjonarnych w ośrodku edukacji, opisują i samodzielnie wyciągają wnioski.
  dostępność: stałe
 • dla kogo? 
  565
  Miejsce realizacji zajęć: w terenie 
  Zajęcia w centrum edukacji i terenie.Zajęcia przedstawiają co nam daje las. W ramach zajęć uczestnicy dowiadują się że las to nie tylko drewno. Poznają społeczne, ochronne i gospodarcze funkcje lasu. Zajęcia przedstawiają jaką rolę odgrywa las w życiu każdego z nas i dlaczego warto go chronić.
  dostępność: stałe
 • dla kogo? 
  428
  Miejsce realizacji zajęć: w terenie 
  Zajęcia polegają na sadzeniu drzew w uprawach leśnych. Uczestnik dowiaduje się jak, gdzie i kiedy sadzi się drzewa w lesie. Ma możliwość samodzielnego posadzenia drzew.
  sezonowe: kwiecień-maj, październik inne: od poniedziałku do piątku od godziny 7-15
 • dla kogo? 
  1038
  Miejsce realizacji zajęć: w terenie i sali 
  Zajęcia z żywymi ptakami.Celem zajęć jest zapoznanie się z gatunkami ptaków drapieżnych, sposobem zdobywania przez nie pożywienia, zapoznanie się z sylwetkami ptaków w zależności od metody zdobywania pokarmu. Uczestnik dowie się jak widzą ptaki drapieżne, gdzie zakładają gniazda i czym się żywią. Będzie też miałmożliwość zweryfikować wielkość poszczególnych gatunków.
  sezonowe: kwiecień-czerwiec, wrzesień-październik, inne: od poniedziałku do piątku od godziny 7-15;

1-6 |

Unia Europejska, Europejski Fundusz Rybacki. Zadania realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy", współfinansowany przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniają inwestycję w zrównoważone rybołówstwo w ramach środka 4.2. Wsparcie na rzecz współpracy międzyregionalnej i międzynarodowej w ramach Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".

CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij