1% PODATKUO PROGRAMIEKONTAKTLOGOWANIE / REJESTRACJAPRZYSTĄP DO PROGRAMUDODAJ ZASÓB
     
Żuraw
dla kogo?
Opinia rodzica jest ważna
 
BAZA EDUKACYJNA
PRZEDSZKOLE KLASY I-III KLASY IV-VI GIMNAZJUM PONADGIMNAZJALNE
 
MATERIAŁ EDUKACYJNY OŚRODKI POZASZKOLNE BAZA WIEDZY / WIE
 
O PROJEKCIE > Działania > Wyjazd studyjny po polskich czołowych ośrodkach edukacyjnych

Druga studyjna wizyta (5-7 września 2014) w ramach Programu Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej - „Edukacja dla Doliny Baryczy”.

Tym razem wyjazd odbył się po polskich czołowych Ośrodkach zajmujących się edukacją przyrodniczą i regionalną.  Była to możliwość zapoznania się z ofertą odwiedzanych Ośrodków  oraz podpatrzenia metod ich pracy. Przedstawione w Ośrodkach alternatywne sposoby zajęć, dały szeroką perspektywę i możliwości zorganizowania atrakcyjnych lekcji w szkole oraz zajęć w Ośrodkach. Wiele z pokazanych form i metod aktywizacyjnych można wykorzystać w naszych szkołach, Ośrodkach.

Ten wyjazd był  inspiracją do kreatywnego myślenia, integracją zespołu i motywacją do dalszej pracy. W wizycie wzięły udział 44 osoby w tym 31 nauczycieli i 10 pracowników ośrodków edukacji pozaformalnej, trzy osoby ze Stowarzyszenia Partnerstwo dla Doliny Baryczy oraz dwóch ekspertów z Pracowni Przedmiotów Przyrodniczych IBE z Warszawy

W ramach wizyty odwiedzono pięć ośrodków edukacji pozaformalnej:

1.Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej,

2.Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu,

3.Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa w Kwidzyniu,

4.EduPark Centrum Edukacji dla Dzieci i Młodzieżowy Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdańsku,

5.Ośrodek Edukacji Leśnej „Łysy Młyn” w BiedruskuEksperci PPP IBE zostali zaproszeni przez Stowarzyszenie do udziału w wizycie studyjnej oraz do przeprowadzenia szkolenia dla uczestników wizyty, podsumowującego jej rezultaty. Wizyta odbyła się w dniach 5-7 września 2014 r., a szkolenie zostało przeprowadzone w ostatnim dniu wizyty studyjnej, 7 września 2014. Eksperci PPP IBE zebrali od uczestników materiały w postaci wypełnionych kart obserwacji zajęć w ośrodkach oraz ankiet ewaluacyjnych, z których dane posłużyły do przygotowania raportu.


Unia Europejska, Europejski Fundusz Rybacki. Zadania realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy", współfinansowany przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniają inwestycję w zrównoważone rybołówstwo w ramach środka 4.2. Wsparcie na rzecz współpracy międzyregionalnej i międzynarodowej w ramach Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".

CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij