BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli


To już trzecia edycja projektu grantowego wspierającego mieszkańców z Doliny Baryczy!

 

Projekt grantowy obejmuje powierzenie grantów w wys. od 5-u do 10-u tys. zł (przy konieczności zagwarantowania min. 20%owego wkładu własnego (w przypadku kosztów zajęć stacjonarnych) lub nie wymaga wkładu własnego (w przypadku zajęć on-line) organizacjom pozarządowym działającym na rzecz mieszkańców Doliny Baryczy na realizacją zadań związanych z udostępnieniem mieszkańcom ofert ośrodków edukacyjnych z obszaru Doliny Baryczy, tj. udział w zajęciach (szkoleniach) edukacji pozaszkolnej z obszaru, zebranej w ramach Programu Edukacja dla Doliny Baryczy na serwisie edukacja.barycz.pl.


W ramach realizacji zadania wszystkie planowane do poniesienia koszty mieszczą się w zakresie:

1) korzystania z oferty ścieżek przyrodniczych lub udziału w ofercie ośrodków edukacji pozaszkolnej z terenu Doliny Baryczy zidentyfikowanych na serwisie www.edukacja.barycz.pl (koszty udziału, koszty organizacji zajęć)

2) kosztów dojazdu/transportu na ww. zajęcia


Wszystkie z realizowanych w ramach powierzonych grantów zadań planowane są do realizacji po podpisaniu umów o powierzenie grantu  - luty 2023 - grudzień 2023.

Lokalizacja: obszar Doliny Baryczy, tj.  gminy: Cieszków, Milicz, Krośnice, Twardogóra, Żmigród, Przygodzice, Sośnie, Odolanów

Grupa docelowa odbiorców oraz zasady uczestnictwa : Uczestnikami zajęć/szkoleń będą dorośli mieszkańcy Doliny Baryczy. Liczba uczestników zależna od rodzaju zajęć, zwykle grupy 20-30 osobowe. Planowana ilość zajęć (szkoleń): 56, planowana liczba uczestników: 1834.

Liczba udzielonych grantów: 14, liczba grup mieszkańców Doliny Baryczy objętych grantem: 14 zobacz listę grantobiorców


Przewidywane efekty realizacji operacji: Dzięki realizacji zadań przewidzianych w ramach powierzonych grantów wzmocniony zostanie kapitał społeczny organizacji. Realizacja zadania przyczyni się do podniesienia wiedzy społeczności lokalnej w zakresie specyfiki obszaru oraz ochrony środowiska i zmian klimatycznych. Do planowania, monitorowania i ewaluacji udziału w ofercie wykorzystane zostaną innowacyjne rozwiązania udostępnione za pomocą serwisu edukacja.barycz.pl.


Projekt grantowy o tytule Edukacja dla Doliny Baryczy, zwiększenie udziału w ofercie edukacji pozaformalnej mieszkańców Doliny Baryczy realizowany jest na podstawie umowy o przyznanie pomocy o przyznaniu pomocy nr 01565-6935-UM0122581/22 w dn. 18.01.2023 r.  zawartej między LGD a Samorządem Województwa Dolnośląskiego w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


Umowy z wybranymi grantobiorcami zostały zawarte w dn. 02.02.2023 r.


Wartość otrzymanej pomocy wynosi 111 465,00 zł

Zrzut ekranu 2023-02-01 145602

 

ZOBACZ DOKUMENTY Z PRZEBIEGU NABORU
» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij