1% PODATKUO PROGRAMIEKONTAKTLOGOWANIE / REJESTRACJAPRZYSTĄP DO PROGRAMUDODAJ ZASÓB
     
Rzekotka
dla kogo?
Opinia rodzica jest ważna
 
BAZA EDUKACYJNA
PRZEDSZKOLE KLASY I-III KLASY IV-VI GIMNAZJUM PONADGIMNAZJALNE
 
MATERIAŁ EDUKACYJNY OŚRODKI POZASZKOLNE BAZA WIEDZY / WIE
 
GRANTY > O projekcie

Projekt grantowy obejmuje powierzenie grantów w wys. od 5-u do 8-u tys. zł (przy konieczności zagwarantowania min. 20%owego wkładu własnego) organizacjom pozarządowym działającym na rzecz szkół objętych programem Edukacja dla Doliny Baryczy na realizacją zadań związanych z udostępnieniem uczniom placówek oświatowych z obszaru Doliny Baryczy, oferty ośrodków tj. udział w zajęciach (szkoleniach) edukacji pozaszkolnej z obszaru, zebranej w ramach Programu Edukacja dla Doliny Baryczy na serwisie edukacja.barycz.pl.


W ramach realizacji zadania wszystkie planowane do poniesienia koszty mieszczą się w zakresie:

1) korzystania z oferty ścieżek przyrodniczych lub udziału w ofercie ośrodków edukacji pozaszkolnej z terenu Doliny Baryczy zidentyfikowanych na serwisie www.edukacja.barycz.pl (koszty udziału, koszty organizacji zajęć)

2) kosztów dojazdu/transportu na ww. zajęcia


Wszystkie z realizowanych w ramach powierzonych grantów zadań planowane są do realizacji po podpisaniu umów o powierzenie grantu  - styczeń 2019 – do stycznia 2020 r.

Lokalizacja: obszar Doliny Baryczy, tj.  gminy: Cieszków, Milicz, Krośnice, Twardogóra, Żmigród, Przygodzice, Sośnie, Odolanów

Grupa docelowa odbiorców oraz zasady uczestnictwa : Uczestnikami zajęć/szkoleń będą najmłodsi mieszkańcy Doliny Baryczy tj. uczniowie przedszkoli i szkół wszystkich szczebli pod opieką opiekunów wytypowanych przez placówki edukacyjne tj. nauczycieli. Liczba uczestników zależna od rodzaju zajęć, zwykle grupy 20-30 osobowe (klasa). Planowana ilość zajęć (szkoleń): 257, planowana liczba uczestników: 7 554.

Liczba udzielonych grantów: 21, zobacz listę grantobiorców


Przewidywane efekty realizacji operacji: Dzięki realizacji zadań przewidzianych w ramach powierzonych grantów wzmocniony zostanie kapitał społeczny organizacji. Realizacja zadania przyczyni się do podniesienia wiedzy społeczności lokalnej w zakresie specyfiki obszaru oraz ochrony środowiska i zmian klimatycznych. Do planowania, monitorowania i ewaluacji udziału w ofercie wykorzystane zostaną innowacyjne rozwiązania udostępnione za pomocą serwisu edukacja.barycz.pl.


Projekt grantowy o tytule Oferta Programu Edukacja dla Doliny Baryczy narzędziem wzmocnienia rozpoznawalności i  potencjału obszaru Doliny Baryczy realizowany jest na podstawie umowy o przyznanie pomocy o przyznaniu pomocy nr 00478-6935-UM0121142/18  zawartej między LGD a Samorządem Województwa Dolnośląskiego w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


Wartość otrzymanej pomocy wynosi 129 560,00 zł

                                   
Unia Europejska, Europejski Fundusz Rybacki. Zadania realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy", współfinansowany przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniają inwestycję w zrównoważone rybołówstwo w ramach środka 4.2. Wsparcie na rzecz współpracy międzyregionalnej i międzynarodowej w ramach Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".

CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij