WIE 2018 - „O tym, jak stolarz Teoś został Rycerzem Odolanem” - Przegląd Małych Form teatralnych
Baza Wiedzy / WIE, Autor: Aneta Bolach , Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Odolanowie"Kocham moje miasto,
miasteczko czy wieś.
Legendami swymi słynie.
Czy je poznać chcesz?"
Przedstawienie 5 letnich Króliczków z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Odolanowie nosi tytuł: „O tym, jak stolarz Teoś został Rycerzem Odolanem”. Mali aktorzy wcielili się w role: Stolarza Teosia/Odolana, Ukochanej Odolana, Króla, Rycerza Władysława, Rycerzy, Dam, Rodziny z dzieckiem, Mieszkańca Odolanowa, Trębaczy, Baletnic.
Dzieci poprzez zabawę w teatr dowiedziały się, w jaki sposób biedny Stolarz Teoś został Rycerzem Odolanem, który był człowiekiem dobrym, szlachetnym, miał otwarte serce dla mieszkańców i przybyłych gości. Rycerz Odolan uważał, że dobrem należy dzielić się z innymi, a brama jego grodu była zawsze otwarta. Od imienia dobrego rycerza nazwano nasze miasto Odolanowem, natomiast w herbie Odolanowa jest otwarta brama.
W scenografii do przedstawienia wykorzystano oryginalne narzędzia stolarskie dziadka chłopca grającego Stolarza Teosia. Dzieci czynnie uczestniczyły w przygotowaniu dekoracji, wycinały liście, układały elementy wystroju. Rodzice przedszkolaków zgromadzili rekwizyty związane z Odolanowem.
Scenariusz opracowany został na podstawie dwóch odolanowskich legend zawartych w książce „Grabkowe Bajanie z Doliny Baryczy” Bożeny Hołubka - "Dzielny stolarz" i "Rycerz Odolan".
Przygotowano folder na pamiątkę dla dzieci i rodziców z obsadą aktorską, scenariuszem oraz przepisanymi legendami z książki „Grabkowe Bajanie z Doliny Baryczy” Bożeny Hołubka oraz pamiątkowymi zdjęciami.
Przedstawienie było wspaniałą zabawą zarówno dla dzieci, jak i pań czuwających nad całością.
Przedszkole Odolanów - "Jak stolarz Teoś został rycerzem Odolanem"
|
Bez Utworów Zależnych (ang. No Derivative Works (ND)) zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie tylko dokładnych (dosłownych) kopii dzieła, niedozwolone jest jego zmienianie i tworzenie na jego bazie pochodnych. |
Zabytki |
Ludzie |
WIE Wyjątkowe Inicjatywy Edukacyjne |