BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

Przekaż 1% na wspieranie aktywności lokalnej w Dolinie Baryczy

Aktualności, Autor: Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy" , Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy"
 0/5
Data: 2016-02-15
Miejscowość: Milicz
Szanowni Państwo! Drodzy Darczyńcy! Stowarzyszenie „PARTNERSTWO dla Doliny Baryczy” jest organizacją pozarządową, działającą na obszarze 8 gmin Doliny Baryczy: Cieszków, Krośnice, Milicz, Twardogóra, Sośnie, Odolanów, Przygodzice, Żmigród, położonych w części na obszarze Dolnego Śląska oraz Wielkopolski.

Szanowni Państwo! Drodzy Darczyńcy!

Stowarzyszenie „PARTNERSTWO dla Doliny Baryczy” jest organizacją pozarządową, działającą na obszarze 8 gmin Doliny Baryczy: Cieszków, Krośnice, Milicz, Twardogóra, Sośnie, Odolanów, Przygodzice, Żmigród, położonych w części na obszarze Dolnego Śląska oraz Wielkopolski.

Poza licznymi działaniami służącymi zrównoważonemu rozwojowi Doliny Baryczy, promocji dziedzictwa kulturowego, aktywizacji gospodarczej i społecznej oraz edukacji o specyfice obszaru, jesteśmy bardzo mocno zaangażowani we wspieranie aktywności mieszkańców wsi i miast w ich działaniach na rzecz rozwoju i integracji w ramach programu „Działaj Lokalnie” w Dolinie Baryczy. Dzięki programowi realizowane są inicjatywy pozwalające mieszkańcom wyzwalać społeczną energię, wspólnie uczyć się, integrować, oraz doświadczać tego, jak wiele można zrobić razem dla siebie i innych, z niewielkim, ale jakże istotnym, wsparciem finansowym.

            „Działaj lokalnie” jest sztandarowym programem Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanym w Polsce przez Akademię Rozwoju Filantropii (ARF) w Polsce. W Dolinie Baryczy liderem programu jest Stowarzyszenie „PARTNERSTWO dla Doliny Baryczy” oraz Darczyńcy – osoby prywatne, firmy, organizacje, instytucje. W ramach Programu przyznawane są granty dla stowarzyszeń, aktywnych sołectw i inicjatyw lokalnych, które finansowane są z puli konkursowej ze środków pozyskanych z Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności za pośrednictwem ARF oraz ze środków Stowarzyszenia „PARTNERSTWO dla Doliny Baryczy”. By móc wspierać aktywność naszych mieszkańców i dawać im wiatr w żagle, co roku musimy uzbierać co najmniej 25 tys. złotych. Od roku 2013 nasz fundusz lokalny zasilamy m.in. wszystkimi wpływami z 1%.

Przez 3 lata zebraliśmy tą drogą, m.in. dzięki Państwa darowiznom oraz odpisom 1% podatku, łącznie 30780,30 zł, dzięki którym udało się dofinansować 48 cennych inicjatyw w całym regionie, służących zachowaniu dziedzictwa i tożsamości lokalnej, zacieśniających więzi między mieszkańcami.


Nieustająco serdecznie prosimy o dalsze wsparcie i przekazanie 1% podatku na realizację inicjatyw lokalnych w ramach Programu „Działaj Lokalnie”. Numer KRS: 0000319202. Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnego programu do wypełnienia PIT:

pit.nasza.barycz.pl

                            Z wyrazami szacunku

 Marta Kamińska – sekretarz Zarządu

SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij