STREFA DZIECI

BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

Aktywność szkół i ośrodków

Aktualności, Autor: Anna Urbańczyk , Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy"
 0/5
Data: 2016-06-07
Miejscowość: Milicz
Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” koordynator projektu Edukacji regionalnej i przyrodniczej pragnie przypomnieć o uzupełnianiu danych MONITORINGU oraz wprowadzaniu ciekawych ZASOBÓW na portal www.edukacja.abrycz.pl.

Szanowni dyrektorzy, nauczyciele, edukatorzy - zbliża się koniec roku szkolnego, a sezon turystyczny w pełni się rozkręca.

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” koordynator projektu Edukacji regionalnej i przyrodniczej pragnie przypomnieć o uzupełnianiu danych MONITORINGU oraz wprowadzaniu ciekawych ZASOBÓW  na portal www.edukacja.abrycz.pl.

 

Na uzupełnienie materiałów czekamy do 17 czerwca. Po 20 czerwca podamy ranking aktywności szkół i ośrodków na stronie edukacyjnej.

 

Dla najbardziej aktywnych czekają nagrody.

 

Podsumujemy:

- ilości zamieszczonych zasobów,

- różnorodność zasobów (w tym materiałów edukacyjnych, bazę wiedzy, ścieżki edukacyjne),

- uzupełnianie monitoringu w serwisie (systematyczność, zajęcia z pomocami szczególnie te opisane i udokumentowane na facebooku www.facebook.com/EdukacjaDB; korzystanie z ofert ośrodków edukacji, udział w działaniach sieciujących).

 

ZASOBY W SERWISIE

Na pewno mijający rok szkolny obfitował w wiele kreatywnych zajęć, wycieczek, którymi warto się podzielić w serwisie oraz na facebooku.

 

Przypominamy, że macie Państwo do dyspozycji działy serwisu:

materiały edukacyjne - z możliwością wprowadzenia ciekawych scenariuszy zajęć, kart pracy, prezentacji… w tym generatory do tworzenia własnej gry planszowej oraz puzzli, krzyżówek.

bazę wiedzy - to swoista wikipedia Doliny Baryczy– można wprowadzić zdjęcia, rysunki obiektów, miejsca z krótkim opisem, bazę zdjęć, pocztówek, wydawnictw, opracowań na temat DB

ścieżki edukacyjne – z możliwością wprowadzenia własnych, ciekawych tras (tych znanych i tych dopiero odkrytych)

Ośrodki prosimy również o aktualizację i uzupełnienie swojej oferty bazie ofert.

Uruchomiliśmy też facebook edukacyjny -  do zamieszczania zdjęć z opisem aktywności szkół, przedszkoli na zajęciach, wycieczkach regionalnych.

SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij