BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

PORADNIK „Jak właściwie dokarmiać ptaki?”

Baza Wiedzy / WIE, Autor: Zofia Pietryka , Fundacja Doliny Baryczy
 4.5/5
Poradnik o dokarmianiu ptaków został przygotowany w ramach projektu „Rozwiń skrzydła- Bird Watching w Dolinie Baryczy.” realizowanego przez Fundacje Doliny Baryczy w okresie od 1 września 2011r do 28 lutego 2012r, dofinansowanego ze środków Programu Działaj Lokalnie VII Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”


Dolina Baryczy to „raj dla ptaków”, wiosną i latem  wiele gatunków szuka tutaj miejsca do gniazdowania i wychowuje swoje pisklęta. W zimie większość odlatuje w poszukiwaniu cieplejszych miejsc, tam gdzie mogą znaleźć pokarm i przeżyć trudny okres zimowy. Są jednak gatunki, które pozostają tutaj oraz takie, które przylatują z terenów o
bardziej ostrym klimacie. Może warto poznać te ptaki i zadbać, aby w czasie zimy miały szansę przeżyć. Jak się okazuje dokarmianie ptaków nie zawsze jest wskazane. Jak mądrze dokarmiać tak, aby nie zaszkodzić? Dokarmianie to sposób na zrobienie czegoś pożytecznego i wartościowego, ale również jest okazją do pogłębienia wiedzy o różnorodności oraz pięknie ptaków.
Obserwowanie żerujących ptaków jest fascynującym zajęciem i pozwala na bliski kontakt z przyrodą, łączy pokolenia i przynosi wiele radości i satysfakcji.

Materiały do poradnika zostały opracowane we współpracy z Panią Beatą Orłowską– pracownika naukowego Stacji Ornitologicznej Uniwersytetu Wrocławskiego w Rudzie Milickiej.
PLIKI ZASOBU
SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
LICENCJA
Materiały w tym zasobie udostępnione zostają na licencji:
Uznanie Autorstwa (ang.Attribution (BY))
zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie dzieła i wszelkich jego pochodnych pod warunkiem umieszczenia informacji o twórcy.
PODKATEGORIE
Przyroda
  2. Zwierzęta

OPINIE I KOMENTARZE  
fajne
29-03-2017

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij