STREFA DZIECI

Opinia rodzica jest ważna

BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

WIE2017_Zielona Dolina zachwyca_Przegląd Małych Form Teatralnych

Baza Wiedzy / WIE, Autor: Monika Szyc, Monika Zdobylak , Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno - Wychowawczy
 0/5
Grupa wiekowa: Przedszkole
W ramach działalności teatralnej - 4- latki integracyjne ,,A” postanowiły przygotować przedstawienie pt. ,,Zielona Dolina zachwyca” i wziąć udział w Przeglądzie Małych Form Teatralnych – ciekawe miejsca Doliny Baryczy ,,Cudze chwalicie swego nie znacie”. Przedstawienie ma na celu promocję regionu Doliny Baryczy oraz wzbudzanie zainteresowań najbliższą okolicą swojego miejsca zamieszkania.


Celem wychowania przedszkolnego jest między innymi  rozwijanie umiejętności wypowiadania się poprzez sztukę:  muzykę, śpiew, taniec,  małe formy teatralne. W przedszkolu przygotowanie dziecka do roli widza i aktora odbywa się m.in  poprzez: uczestnictwo w przedstawieniach teatralnych, rozwijanie szeroko rozumianej aktywności twórczej oraz rozmaite zabawy teatralne. Czynne uczestnictwo w przygotowaniu  przedstawień pozwala dziecku przezwyciężać nieśmiałość i tremę , wzmacnia poczucie własnej wartości  oraz pomaga rozwijać komunikatywność. Dzieci poprzez odgrywanie powierzonych im ról i scenek sytuacyjnych mają okazję do rozwijania umiejętności  twórczego myślenia, wyobraźni i kreatywności. Doskonalą również umiejętność prowadzenia dialogu, uczą się planowania kolejnych scen oraz współdziałania z kolegami – aktorami.       

W ramach działalności teatralnej - 4- latki integracyjne ,,A” postanowiły przygotować przedstawienie pt. ,,Zielona Dolina zachwyca” i wziąć udział w Przeglądzie Małych Form Teatralnych – ciekawe miejsca Doliny Baryczy ,,Cudze chwalicie swego nie znacie”.  Przedstawienie ma na celu promocję regionu Doliny Baryczy oraz wzbudzanie zainteresowań najbliższą okolicą swojego miejsca zamieszkania.

Organizowanie przedstawień wymaga zapoznania wychowanków z tekstem literackim, czy poruszaną tematyką. Aby wywołać zainteresowanie dzieci, ułatwić zrozumienie treści  i zachęcić do podejmowania zabaw inscenizowanych, w przedstawienie postanowiły zaangażować się także nauczycielki. 

Pewnego, wiosennego dnia Pszczółka zabiera Biedroneczkę w podróż do Zielonej Doliny…  A tam…. Udaje im się spotkać Bociana Przygodka i wesołe, zielone Żabki, które radośnie śpiewają i do zwiedzania Doliny Baryczy zapraszają…. Poniżej przedstawiamy  fotorelację  oraz  aktorów  biorących udział w przedstawieniu :)
SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
LINKI ZEWNĘTRZNE
LICENCJA
Materiały w tym zasobie udostępnione zostają na licencji:
Bez Utworów Zależnych (ang. No Derivative Works (ND))
zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie tylko dokładnych (dosłownych) kopii dzieła, niedozwolone jest jego zmienianie i tworzenie na jego bazie pochodnych.
PODKATEGORIE
WIE Wyjątkowe Inicjatywy Edukacyjne

Zasób biorący udział w inicjatywie:
OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij