STREFA DZIECI

Opinia rodzica jest ważna

BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

Wyjątkowe Inicjatywy Edukacyjne na półmetku!

Aktualności, Autor: Anna Urbańczyk , Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy"
 0/5
Data: 2017-04-27
Miejscowość: Milicz
Zakończono proces rekrutacji dla Wyjątkowych Inicjatyw Edukacyjnych 2017. Mimo nowatorskiej formuły wiele aktywnych nauczycieli podjęło rękawicę i stanęło w szranki z innymi placówkami do Wyjątkowych Inicjatyw.

Zakończono proces rekrutacji dla Wyjątkowych Inicjatyw Edukacyjnych 2017. Mimo nowatorskiej formuły  wiele aktywnych nauczycieli podjęło rękawicę i stanęło w szranki  z innymi placówkami do Wyjątkowych Inicjatyw.  
Poszczególne inicjatywy:
1. Przegląd Małych Form Teatralnych  – ciekawe miejsca Doliny Baryczy  „Cudze chwalicie swego nie znacie”  (organizator:  MSPDiON - Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Miliczu) ZOBACZprzystąpiło 12 placówek
2. Regionalny Konkurs Wiedzy o Dolinie Baryczy edycja XX „Promuję Dolinę Baryczy”  (organizator: Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Ekologicznej „Dolina Baryczy”) ZOBACZprzystąpiło 31 placówek oświatowych
3. Wierszem i prozą – literacka podróż po Dolinie Baryczy (organizator: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze) ZOBACZprzystąpiło 17 placówek

W związku z wprowadzeniem WIE do Programu dostosowaliśmy serwis do nowych funkcjonalności.  Wszystkie inicjatywy w ramach WIE zostały zgłoszone do kalendarium serwisu, opisy oraz prace konkursowe umieszczane są na bieżąco w serwisie w zakładce Baza Wiedzy – dlatego nazwa zakładki została zmieniona na BAZA WIEDZY/WIE. W serwisie z łatwością można wyszukać  poszczególne informacje o inicjatywach jak i odnaleźć określone prace związane z danym konkursem. Uruchomiona została elektroniczna aplikacja do oceny inicjatyw przez komisję. Serwis stał się swoistym archiwum działalności organizatorów w ramach WIE. Zastosowanie serwisu w pracach konkursowych jest dużym uproszczeniem organizacyjnym. Opis inicjatyw, podsumowanie, umieszczanie prac konkursowych, ocena komisji – wszystko to odbywa się za pomocą portalu, a kluczowe kompetencje w zakresie obsługi WIE można zdobyć  kierując się instrukcjami załączonymi w serwisie. 
Wszystkim życzymy sukcesów i wygranej, organizatorom jeszcze raz dziękujemy za włączenie się w pionierskie działania dla Programu.

W tegorocznej ocenie aktywności placówek w Programie Edukacja dla Doliny Baryczy – uczestnictwo i organizacja WIE jest kluczowym kryterium. Mamy nadzieję, że oprócz zdobytych doświadczeń, nowej wiedzy, nagród dla najlepszych, promocji na portalu i tutaj zaangażowanie się w WIE pomoże odnieść sukces.

Proszę pamiętać tegoroczne wpłaty z 1% przeznaczone są na rozwój Programu Edukacja dla DB – m.in. na organizację WIE. Przekaż swój 1% na Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” i wspomóż edukację regionalną.

SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij