BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

Konkurs pięknego czytania Legend z Doliny Baryczy

Materiał Edukacyjny, Autor: Milena Krawczyk , Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Bogdaju
Poziom nauczania
 0/5
Dnia 26 maja w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu o tytuł Mistrza Pięknego Czytania. W tym roku uczniowie zmagali się z tekstami wybranych legend z Doliny Baryczy, pochodzących z książki „Grabkowe Bajanie” Bożeny Hałubki. Tak jak i w latach ubiegłych celem konkursu było doskonalenie umiejętności głośnego czytania i rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Tym razem uczniowie pogłębili także wiadomości na temat legend z naszego regionu. Wszyscy uczestnicy starali się sprostać trudnym kryteriom pięknego czytania – ważne były: dykcja, intonacja, akcent zdaniowy, pauzowanie, kontakt ze słuchającymi, dobór tekstu i opanowanie tremy. Dodatkowym atutem każdego czytającego było przebranie, które symbolizowało bohaterów z legend. Dzięki nim mogliśmy zobaczyć: żabkę Sośnię, królewnę Skorynię, upiorną postać, piękną i silną Annę, drzewo-krzyż, diabła z piekieł, księcia i księżną z Mojej Woli.
SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
  • Klasy (IV-VI)
  • Język polski
    Podstawa programowa
    Cele ogólne:
    Kształcenie literackie i kulturowe. Wyrabianie i rozwijanie zdolności rozumienia utworów literackich oraz innych tekstów kultury.
    Treści nauczania:
OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij