STREFA DZIECI

BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

Musical "Alicje w krainie niezwykłości" relacja z wydarzenia

Aktualności, Autor: Kamila Ratyńska-Pietryka , Muzyczne Pszczółki / Twórczo Kamila Ratyńska-Pietryka
 0/5
Data: 2017-06-25
Miejscowość: Milicz
MUSICAL „Alicje w krainie niezwykłości” odbył sie w milickim liceum 25.06.17.Musical miał na celu: ukazanie lokalnych historii regionalnych (legendy „Milickie perły”), ukazanie lokalnych atrakcji takich jak m.in pałac Maltzanów w Miliczu, Zamek w Miliczu, Krośnicka Kolej Wąskotorowa, Pałac W Krośnicach, Park Wodny „Krośnicka Przystań”, stworzenie przedstawienia ukazującego umiejętności uczniów centrum, rozwinięcie u uczniów umiejętności tworzenia i komponowania (uczniowie określali kształt fabuły, komponowali utwory, piosenki).

            Musical "Alicje w krainie niezwykłości" był dziełem ukazującym lokalną legendę o milickich perłach, osadzoną w świecie magicznym - w krainie niezwykłości. Krainą tą była Dolina Baryczy, dlatego w spektaklu pojawiły się filmy i zdjęcia promujące m.in: Pałac Maltzanów, ruiny Zamku w Miliczu, park wody "Krośnicka Przystań", "Krośnicka Kolej Wąskotorowa". Legenda została wpleciona w historię, opowiadającą przygody dziewczynki Alicji z "krainy czarów" Lewisa Carrola. W musicalu zostały wykorzystane filmy nagrane na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Miliczu, parku wodnego "Krośnicka Przystań" oraz Krośnickiej Kolejki Wąskotorowej w Krośnicach. Scenariusz spektaklu został stworzony na potrzeby koncertu, a zaprezentowali się na nim uczniowie Centrum Edukacyjno-Artystycznego Muzyczne Pszczółki Kamili i Andrzeja Pietryka. 

SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij