STREFA DZIECI

BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

ECHOmusic - improwizacje dźwiękowe z wykorzystaniem technologii

Baza Wiedzy / WIE, Autor: Ewelina Paździor , Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny w Miliczu
 0/5
Grupa wiekowa: Klasy (IV-VI), Klasy (VII-VIII), Szkoła średnia
Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny wspólnie z uznanym kompozytorem muzyki alternatywnej – Michałem Zygmuntem, realizuje projekt muzyczny skierowany do uczniów szkół podstawowych (klasy VI-VIII), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.


Projekt „ECHOmusic” przebiega w kilku etapach. Pierwszy z nich to bezpłatne warsztaty, podczas których uczestnicy zapoznają się z podstawami tworzenia muzyki, nauczą się zapisywania dźwięków z otaczającego ich naturalnego środowiska oraz zdobędą praktyczne umiejętności korzystania z aplikacji urządzeń mobilnych ułatwiających komponowanie podkładów muzycznych. Każda grupa warsztatowa liczyć będzie nie więcej niż 12 osób, a spotkania odbędą się w Kreatywnym Obiekcie Multifunkcyjnym w terminach 23 i 30 września (I grupa) oraz 24 września i 1 października (II grupa) w godzinach 10:00 – 14:30 z przerwą na lunch, który zapewnia organizator. Kolejnym etapem konkursu jest utworzenie przez uczestników warsztatów własnych zespołów projektowych, w których będą wspólnie przygotowywać pracę konkursową – skomponowanie od 1,5 min. do 2 min. podkładu muzycznego, będącego integralną częścią wybranego fragmentu filmu, nawiązującego do obszaru Doliny Baryczy. Warsztaty prowadzi Michał Zygmunt – gitarzysta i kompozytor, autor muzyki teatralnej, filmowej i ilustracyjnej. Twórca słuchowisk, laureat nagrody Emocje 2015 Radia Wrocław Kultura, w swoim dorobku muzycznym może pochwalić się 6 albumami.

Wszyscy uczestnicy warsztatów i konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy. Spośród przygotowanych prac konkursowych, jury wyróżni osiem kompozycji i nagrodzi laureatów statuetkami Kreatora ECHOmusic,  w czasie gali podsumowującej konkurs.

Zarówno konkurs jak i warsztaty dofinansowane są z Programu Działaj Lokalnie X Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropi w Polsce oraz Stowarzyszenie Partnerstwo dla Doliny Baryczy. 

PLIKI ZASOBU
SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
LINKI ZEWNĘTRZNE
LICENCJA
Materiały w tym zasobie udostępnione zostają na licencji:
Uznanie Autorstwa (ang.Attribution (BY))
zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie dzieła i wszelkich jego pochodnych pod warunkiem umieszczenia informacji o twórcy.
PODKATEGORIE
Przyroda
  2. Zwierzęta
Krajobrazy DB
  2. Las
  3. Łąka
  4. Miejskie
  5. Staw
  6. Wiejskie
Gospodarka leśna
Gospodarka rybacka
WIE Wyjątkowe Inicjatywy Edukacyjne

Zasób biorący udział w inicjatywie:
OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij