STREFA DZIECI

Opinia rodzica jest ważna

BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

WIE 2018 - „O tym, jak stolarz Teoś został Rycerzem Odolanem” - Przegląd Małych Form teatralnych

Baza Wiedzy / WIE, Autor: Aneta Bolach , Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Odolanowie
 0/5
Grupa wiekowa: Przedszkole
Przedstawienie 5 letnich Króliczków z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Odolanowie nosi tytuł: „O tym, jak stolarz Teoś został Rycerzem Odolanem”.


"Kocham moje miasto,

miasteczko czy wieś.

Legendami swymi słynie.

Czy je poznać chcesz?"

Przedstawienie 5 letnich Króliczków z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Odolanowie  nosi tytuł: „O tym, jak stolarz Teoś został Rycerzem Odolanem”. Mali aktorzy wcielili się w role: Stolarza Teosia/Odolana, Ukochanej Odolana, Króla, Rycerza Władysława, Rycerzy, Dam, Rodziny z dzieckiem, Mieszkańca Odolanowa, Trębaczy, Baletnic.

Dzieci poprzez zabawę w teatr dowiedziały się, w jaki sposób biedny Stolarz Teoś został Rycerzem Odolanem, który był człowiekiem dobrym, szlachetnym, miał otwarte serce dla mieszkańców i przybyłych gości. Rycerz Odolan uważał, że dobrem należy dzielić się z innymi, a brama jego grodu była zawsze otwarta. Od imienia dobrego rycerza nazwano nasze miasto Odolanowem, natomiast w herbie Odolanowa jest otwarta brama.

W scenografii do przedstawienia wykorzystano oryginalne narzędzia stolarskie dziadka chłopca grającego Stolarza Teosia.  Dzieci czynnie uczestniczyły w przygotowaniu dekoracji, wycinały liście, układały elementy wystroju. Rodzice przedszkolaków zgromadzili rekwizyty związane z  Odolanowem.

Scenariusz opracowany został na podstawie dwóch odolanowskich legend zawartych w książce „Grabkowe Bajanie z Doliny Baryczy” Bożeny Hołubka - "Dzielny stolarz" i "Rycerz Odolan".

Przygotowano folder na pamiątkę dla dzieci i rodziców z obsadą aktorską, scenariuszem oraz przepisanymi legendami z książki „Grabkowe Bajanie z Doliny Baryczy” Bożeny Hołubka oraz pamiątkowymi zdjęciami.

Przedstawienie było wspaniałą zabawą zarówno dla dzieci, jak i pań czuwających nad całością.

PLIKI ZASOBU
SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
LINKI ZEWNĘTRZNE
LICENCJA
Materiały w tym zasobie udostępnione zostają na licencji:
Bez Utworów Zależnych (ang. No Derivative Works (ND))
zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie tylko dokładnych (dosłownych) kopii dzieła, niedozwolone jest jego zmienianie i tworzenie na jego bazie pochodnych.
PODKATEGORIE
Zabytki
Ludzie
WIE Wyjątkowe Inicjatywy Edukacyjne

Zasób biorący udział w inicjatywie:
OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij