BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

Finał dwóch bibliotecznych WIE 2018 "Jak żyło się w Dolinie Baryczy w czasach naszej młodości" i "Jak żyło się w Dolinie Baryczy w czasach naszych babć i dziadków/prababć i pradziadków".

Aktualności, Autor: Anna Rydzyk , Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze
 0/5
Data: 2018-05-28
Miejscowość: Twardogóra
Spotkanie laureatów bibliotecznych WIE 2018, członków komisji, przedstawicieli szkół i organizacji seniorskich na finale w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze.

W poniedziałek 28 maja odbyły się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze finały dwóch Wyjątkowych Inicjatyw Edukacyjnych 2018 w ramach programu „Edukacja dla Doliny Baryczy” – „Jak żyło się w Dolinie Baryczy w czasach naszej młodości” (dla seniorów) oraz „Jak żyło się w Dolinie Baryczy w czasach naszych babć i dziadków/prababć i pradziadków” (dla uczniów).
            Do udziału w ogłoszonych w lutym br. w serwisie edukacja.barycz.pl bibliotecznych inicjatywach zgłosiło się 6 szkół, które zamieściły 13 zasobów i 3 organizacje seniorskie zamieszczając 5 zasobów. Systemowej oceny prac dokonało jury konkursowe w składzie: Dariusz Kaliszczak, Edmund Radziszewski i Dorota Śliwak przyznając uczestnikom 10 nagród i jedno wyróżnienie.
W konkursie dla seniorów:
I nagrodę Pani Janinie Januszkiewicz z Coolturalnego Klubu Seniora przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze, za opowiadanie „Zabawy mojego dzieciństwa”
II nagrodę Pani Marii Adamów z Coolturalnego Klubu Seniora przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze, za opowiadanie „Moja młodość w Dolinie Baryczy”
III nagrodę ex-aequo
Pani Rozalii Kindrat z Zespołu Śpiewaczego Viatori z Pakosławska za opowiadanie „Wspomnienia z dzieciństwa”
Panu Janowi Wieczorkowi z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Twardogórze za opowiadanie „Brzostowo i Twardogóra w Dolinie Baryczy”
Wyróżnienie Pani Kazimierze Olszańskiej z Coolturalnego Klubu Seniora przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze, za opowiadanie „Dolina Baryczy w moim życiu”.
W konkursie dla uczniów:
- w kategorii uczniów klas V-VII SP:
I nagrodę Zuzannie Pietrzykowskiej z klasy V ze SP nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze za wywiad z babcią Zofią Hołubką „Moja babcia – Zofia Hołubka – rodowita twardogórzanka”
II nagrodę Miłoszowi Karlikowi ze Szkoły Podstawowej w Powidzku za opowiadanie o życiu babci Zdzisławy Niemiec „Ze wspomnień mojej babci”
III nagrodę Natalii Michalewskiej z klasy VI z Zespołu Szkół Szkoły Podstawowej w Cieszynie za opowiadanie o życiu dziadka Jana Michalewskiego „Życie w Dolinie Baryczy”
- w kategorii uczniów gimnazjum:
I nagrodę Annie Dysmie z gimnazjum w SP nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze za opowiadanie o życiu babci Józefy Januszkiewicz „Zaczęło się w Grabownie Wielkim”
II nagrodę Aleksandrze Macholak ze SP we Wróblińcu za opowiadanie o życiu babci Haliny Macholak i dziadka Władysława Macholaka „Z pokolenia na pokolenie w Dolinie Baryczy”
III nagrodę Klaudii Pater z gimnazjum w SP nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze za opowiadanie o życiu babci Anny Pater i dziadka Janusza Patera „Życie powojenne w Chełstowie”.
            Na finał WIE 2018 przybyli do Biblioteki w Twardogórze: laureaci konkursu, burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Zbigniew Potyrała, przedstawiciele szkół i organizacji seniorskich, członkowie jury. Nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”, dyplomy i gratulacje laureaci konkursów odbierali z rąk członków jury Doroty Śliwak i Edmunda Radziszewskiego.
            Na bibliotecznym finale premierę swoją miała nowa książka „Twardogóra oczami Grabka” wydana przez Gminę Twardogóra, napisana przez Bożenę Hołubkę i zilustrowana przez Robera Wolfa. Z rąk burmistrza Zbigniewa Potyrały: członkowie jury, przedstawiciele szkół i organizacji seniorskich odbierali takie właśnie książki, podziękowania i lniane, kolorowe eko-torby z napisem „725 lat nadania praw miejskich. Twardogóra 1293-2018”.
            Spotkanie swoim występem artystycznym uświetniły dziewczęta z klasy VI a ze SP nr 2 w Twardogórze przygotowane przez nauczycielkę muzyki Barbarę Franc, które zaśpiewały piosenki „Idziemy do kina” i „Gioacchino”.
            Wspomnienia laureatów konkursów zostaną wydane w formie książki. Będzie ona promowana w czasie IV Forum podsumowującego kolejny rok działania programu „Edukacja dla Doliny Baryczy”, które już we wrześniu - tym razem w SP nr 2 w Twardogórze.

                                                                                              (abc)SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij