STREFA DZIECI

BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

Razem dla Klimatu - zacznij od siebie czyli co możemy zrobić, żeby zapobiec zmianom klimatu

Baza Wiedzy / WIE, Autor: Zofia Pietryka , Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Ekologicznej "Dolina Baryczy"
 0/5
Materiały opracowane podczas warsztatów dla nauczycieli i edukatorów realizowanych w ramach projektu Działaj Lokalnie X. Materiały te mogą być pomocne przy planowaniu swoich zajęć edukacyjnych. Informacje uzyskane od uczestników spotkań mogą być diagnozą potrzeb w celu zaplanowania kolejnych działań i projektów.


Celem głównym projektu była integracja nauczycieli i edukatorów oraz osób zainteresowanych problematyką „klimatyczną” pracujących i działających w Dolinie Baryczy oraz zachęcenie nowych liderów,  zwiększenie ich wiedzy i umiejętności w zakresie "praktycznej" edukacji  o przyczynach oraz skutkach lokalnych i  globalnych zmian klimatu.

Hasłem przewodnim projektu było:

To ważne! RAZEM możemy sporo zrobić. Zacznijmy jednak od siebie, zadbajmy w Dolinie Baryczy o czyste środowisko, doceńmy lokalne skarby jakimi są przyroda, regionalne produkty i ludzie z entuzjazmem do działania. DZIAŁAJMY lokalnie, EDUKUJĄC globalnie!

W ramach projektu odbyły się warsztaty szkoleniowe w ośrodkach lub szkołach, które już realizują tematykę klimatyczną.

Uczestnicy mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną ośrodków nawiązującą do tematyki  projektu. Odbyły się ćwiczenia praktyczne  dotyczące materiałów edukacyjnych i pomocy dydaktycznych w nawiązaniu do nowej podstawy programowej i tematyki klimatycznej.

Podczas warsztatów nauczyciele identyfikowali co pomaga a co przeszkadza w prowadzeniu edukacji  o zmianach klimatu oraz  wymieniali się swoimi  doświadczeniami  jak edukować dzieci i młodzież.  Powstały ciekawe pomysły niejednokrotnie inspirowane wcześniejszymi propozycjami osób prezentujących oferty edukacyjne i praktyczne rozwiązania realizowane w ośrodkach i szkołach.
 Załączono materiały, które mogą przydać się przy planowaniu zajęć:

  • propozycje zagadnień związanych z tematyką klimatyczną
  • informację o "dobrych praktykach" edukacyjnych
  •  wyciąg z nowej podstawy programowej
  •  prezentację dotyczącą tematyki klimatycznej i działań projektowych


PLIKI ZASOBU
SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
LINKI ZEWNĘTRZNE
LICENCJA
Materiały w tym zasobie udostępnione zostają na licencji:
Uznanie Autorstwa (ang.Attribution (BY))
zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie dzieła i wszelkich jego pochodnych pod warunkiem umieszczenia informacji o twórcy.
PODKATEGORIE
Przyroda
  1. Rośliny
  2. Zwierzęta
Ludzie
Gospodarka leśna
Gospodarka rybacka

OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij