STREFA DZIECI

BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

Granty na wyjazdy uczniów do ośrodków – wszyscy zwarci i gotowi

Aktualności, Autor: Anna Urbańczyk , Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy"
 0/5
Data: 2019-02-20
Miejscowość: Milicz
Jak już wiadomo uruchomiliśmy dodatkowe pieniądze zasilające działania Programu Edukacja dla Doliny Baryczy. Pieniądze wydawane są w ramach tzw. grantów na dojazdy i zajęcia uczniów w ośrodkach edukacji pozaszkolnej.

Jak już wiadomo uruchomiliśmy dodatkowe pieniądze zasilające działania Programu Edukacja dla Doliny Baryczy. Pieniądze wydawane są w ramach tzw. grantów na dojazdy   i zajęcia uczniów w ośrodkach edukacji pozaszkolnej. Takie zajęcia dodatkowe to naprawdę fajna sprawa – rozwijają u uczniów ciekawość, przekazują wiadomości w sposób mniej sformalizowany niż w szkole. Ponieważ opis  zajęć w serwisie edukacja.barycz.pl  ma zidentyfikowaną podstawę programową, tym łatwiej nauczycielom skorzystać na godzinach lekcyjnych z zajęć  ośrodków. 
Korzyści są bezdyskusyjne, natomiast często, brak: znajomości oferty ośrodków czy finansów powodują, że tych wyjazdów jest ciągle mało. Nauczyciele gonią z programem i często nie pamiętają,  w tym pędzie, że można tematy lekcyjne poprowadzić na zajęciach w ośrodkach pozaszkolnych.  
No, ale teraz jest mobilizacja. Szkoły dostały granty. Grantobiorcy oraz koordynatorzy szkolni zostali przeszkoleni i planują już wyjazdy. Przyszedł czas na przeszkolenie ośrodków (szkolenie 19.02.19). Na spotkaniu poruszane były zagadnienia  związane m. in. z wyjaśnieniem procedur sposobu rozliczenia grantów,  ze zmianami w serwisie edukacja.barycz.pl związanymi z rozliczaniem grantów, omówiliśmy też dodatkowe narzędzie jakim jest raport pogłębionej opinii dla ośrodka  (nowa forma zbierania informacji na temat zajęć), podsumowanie aktywności ośrodków (monitoring, indywidualne opinie dotyczące zajęć).
Ośrodek jest ważnym ogniwem, żeby sprawnie rozliczyć grant, dlatego tak ważne są informacje, na co zwrócić uwagę podczas przyjmowania uczniów. 
Granty to także okazja do wypromowania swoich zajęć na naszym facebooku edukacyjnym, bezpośrednio w szkołach a nawet i w mediach. 

Życzymy Państwu jak najlepszych opinii z zajęć, oraz sprawnego wykorzystania środków.
W załączniku prezentacja ze spotkania.
foto T. Wojciechowski
PLIKI ZASOBU
SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij