BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

WIE 2019 - Przedstawienie pt. "Wigilia u Rycerza Odolana.", Przegląd Małych Form Teatralnych

Baza Wiedzy / WIE, Autor: Aneta Bolach , Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Odolanowie
 0/5
Grupa wiekowa: Przedszkole
Przedstawienie teatralne dzieci 6-letnich - grupa Kangurki z Przedszkola im.Kubusia Puchatka w Odolanowie pt."Wigilia u Rycerza Odolana".


Przedstawienie "Wigilia u Rycerza Odolana" jest kontynuacją przygotowanego przez tą samą grupę dzieci ubiegłorocznego przedstawienia pt. "O tym, jak stolarz Teoś został Rycerzem Odolanem" (napisanego na podstawie legend pani Bożeny Hołubka z książki "Grabkowe Bajanie z Doliny Baryczy").

Tym razem Rycerz Odolan wraz ze swą wybranką zaprosił do gościnnego Odolanowa na wigilię gości z całej Polski. Scenografia przenosi nas pod Bramę 600-lecia naszego miasta, stół wigilijny dekoruje porcelana z herbem Odolanowa, na ścianach wiszą reprodukcje z zabytkami miasta.

W rolę Rycerza Odolana i jego żony wcieliły się te same dzieci, które odgrywały te role w ubiegłym roku.Pozostali mali aktorzy reprezentują poszczególne miasta i regiony naszego kraju. Do Rycerza Odolana przyjechali goście z Warszawy, Torunia, Poznania, Gdańska, ze Śląska, z gór. Dzieci przygotowując się do przedstawienia poznały legendy wybranych miast i regionów Polski, herby miast, znane postacie, regionalne tańce.

Na pamiątkę dla dzieci i ich rodziców przygotowano folder z obsadą aktorską, scenariuszem oraz z płytą ze zdjęciami i nagranym przedstawieniem.

Przedstawienie było kolejny raz wielką radością i przygodą dla dzieci, pań i rodziców czynnie włączających się w przygotowanie dekoracji (porcelana z herbem, obrazy z zabytkami naszego miasta).

 

PLIKI ZASOBU
 
( 1155 KB .DOCX )
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
LINKI ZEWNĘTRZNE
LICENCJA
Materiały w tym zasobie udostępnione zostają na licencji:
Bez Utworów Zależnych (ang. No Derivative Works (ND))
zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie tylko dokładnych (dosłownych) kopii dzieła, niedozwolone jest jego zmienianie i tworzenie na jego bazie pochodnych.
SŁOWA KLUCZOWE
PODKATEGORIE
Zabytki
Ludzie
WIE Wyjątkowe Inicjatywy Edukacyjne

Zasób biorący udział w inicjatywie:
OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij