STREFA DZIECI

Opinia rodzica jest ważna

BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

Stawy Milickie. Kraina Niezwykłości.

Baza Wiedzy / WIE, Autor: Stawy Milickie Centrum Edukacyjno-Turystyczne Naturum , Centrum Edukacyjno- Turystyczne "Naturum"
 0/5
Grupa wiekowa: Klasy (VII-VIII), Szkoła średnia
I edycja konkursu „Poznaj Krainę Niezwykłości” Gra edukacyjna „Kraina Niezwykłości”


Przybliżenie walorów rezerwatu Stawy Milickie.

Promocja Doliny Baryczy.

Celem konkursu jest przybliżenie walorów przyrodniczych i historycznych Stawów Milickich i Doliny Baryczy, podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej uczniów szkół podstawowych i  szkół ponad podstawowych. Ważnym aspektem jest rozbudzanie zainteresowań dotyczących naszej małej ojczyzny w tym dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego.


Główna nagroda wartości do 750 zł. 

Foto-safari. Zwycięska klasa otrzyma jako nagrodę przejazd bryczką konną na terenie rezerwatu ptaków wodnych w Rudzie Sułowskiej.

Przed przystąpieniem do konkursu należy zarejestrować się na portalu edukacja.barycz.pl

Przedmiot konkursu: Konkurs polega na stworzeniu przy pomocy generatora(http://edukacja.barycz.pl/zasoby/?p=25)gier zgodnie z instrukcją(http://edukacja.barycz.pl/files/?id_plik=435), gry edukacyjnej o tematyce przyrodniczej w oparciu o film pt. „Kraina niezwykłości(https://www.youtube.com/watch?v=DMUvWdBb1AM&t=1s).

Gra w której zawodnicy poruszają się, przy pomocy kostki do gry,  po polach na planszy ma zwierać treści poruszone w filmie. W grze mogą uczestniczyć maksymalnie 4 osoby.

ADRESACI KONKURSU:

W konkursie uczestniczą zespoły klasowe. Zespoły walczę o nagrodę dla całej klasy. Jedna szkoła może wytypować do konkursu maksymalnie dwie prace.

Konkurs, ze względu na dość trudne zadanie, w postać stworzenia w oparciu o generator, GRY edukacyjnej, skierowany jest do  uczniów klas 6-8 szkół podstawowych oraz szkół ponad podstawowych. Do udziału w konkursu zaprosimy wszystkie gminy Doliny Baryczy(( woj. dolnośląskie: gminy Żmigród, Milicz, Krośnice, Cieszków, Twardogóra i woj. wielkopolskiego: Odolanów, Sośnie, Przygodzice) oraz ościenne z wielkopolski : Rawicz, Miejska Górka, Krobia oraz szkoły z innych gmin często odwiedzające Centrum Edukacyjno-Turystyczne Naturum w Rudzie Sułowskiej


PLIKI ZASOBU
SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
LINKI ZEWNĘTRZNE
LICENCJA
Materiały w tym zasobie udostępnione zostają na licencji:
Uznanie Autorstwa (ang.Attribution (BY))
zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie dzieła i wszelkich jego pochodnych pod warunkiem umieszczenia informacji o twórcy.
Użycie Niekomercyjne (ang.Noncommercial (NC))
zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie dzieła i wszelkich jego pochodnych tylko w celach niekomercyjnych.
PODKATEGORIE
Przyroda
  2. Zwierzęta
Krajobrazy DB
  5. Staw
Gospodarka rybacka
WIE Wyjątkowe Inicjatywy Edukacyjne

Zasoby biorące udział w inicjatywie

OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij