STREFA DZIECI

Opinia rodzica jest ważna

BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

PIERWSZE RODZINNE warsztaty poznawczo-rozwojowe w Dolinie Baryczy!

Aktualności, Autor: Anna Urbańczyk , Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy"
 0/5
Data: 2020-01-21
Miejscowość: Milicz
W dn. 18.01 odbyły się pierwsze rodzinne warsztaty poznawczo-rozwojowe dla rodziców wypełniających ankiety z wyjazdów grantowych dzieci!

PIERWSZE RODZINNE warsztaty poznawczo-rozwojowe w Dolinie Baryczy!

Jak wygląda sieć rybacka i rybia łuska? Skąd się bierze tyle śmieci oraz czy możemy uratować naszą planetę? Jak zrobić przepyszną surówkę z kiszonej kapusty i innych lokalnych warzyw i owoców? Tak rodzice ze swoimi pociechami - kreatywnie, edukacyjnie -  spędzili czas na pierwszych warsztatach poznawczych.

Bardzo dobre nastroje, pozytywna energia, „przemycona” wiedza w atrakcyjny sposób o specyfice Doliny Baryczy, ekologii, klimacie – towarzyszyły  rodzinom, które uczestniczyły 18 stycznia (sobota) w gościnnych progach Kreatywnego Obiektu Multifunkcyjnego.

W ramach Programu Edukacja dla Doliny Baryczy, których koordynatorem jest Stowarzyszenie Partnerstwo dla Doliny Baryczy zaprosiliśmy rodziców ze swoimi pociechami, których dzieci uczestniczyły w grantach. Granty współfinansowały dojazdy i zajęcia uczniów w ośrodkach pozaszkolnych w Dolinie Baryczy. Rodzice dostawali zgody na wyjazd i mogli wypełnić krótką ankietkę – właśnie ich zaprosiliśmy na wspólne spędzenie czasu.

Ale po co te zajęcia w ośrodkach – czy lekcje w szkole nie wystarczą?

Zajęcia w ośrodkach edukacji pozaszkolnej mają zupełnie innych charakter – w sposób ciekawy, używając innych narzędzi poznawczych pokazują wiedzę o otaczającym nas świecie, można dotknąć, przeżyć, popatrzeć przez lornetkę, złowić rybę, osobiście posegregować prawidłowo śmieci, i poznać jak to wpływa na środowisko, doświadczyć planety w przyszłości pełnej smogu i zanieczyszczeń, własnoręcznie przygotować z produktów lokalnych surówkę dla mamy i taty – tę nieszablonową specyfikę zajęć, chcieliśmy pokazać na warsztatach.

I udało się – rodziny, które brały udział w warsztatach,  wyszły uśmiechnięte, pod wrażeniem i  pełni zachwytu nad możliwościami zajęć warsztatowych – na własne oczy mogli poznać przebieg zajęć, w których biorą udział dzieci ze szkół objętych programem. Mamy również nadzieje, że będzie to początkiem budowania oferty zajęć indywidualnychdla rodzin.

Zresztą zobaczcie sami jak wyglądała rodzinna sobota! (zdjęcia w galerii)

 

Chcemy kontynuować wspólne spędzanie czasu w Dolinie Baryczy – zapraszamy więc do wyrażenia swojej opinii w ankietach – wskazówki znajdziecie na zgodach grantowych.

Drodzy rodzice - zapytajcie czy szkoła do której uczęszcza Wasze dziecko należy do Programu Edukacja dla Doliny Baryczy, czy uczestniczy w granatach i poproście o zgodę na wyjazd ze specjalnym kodem indywidulanym, który pozwoli na ocenę wyjazdów na portalu edukacja.barycz.pl.

 

Następna edycja już tej wiosny!

Uczymy dla Doliny Baryczy!

 

Inicjatywa odbyła się w ramach programu Edukacja dla Doliny Baryczy.

 

Dziękujemy za przeprowadzenie zajęć warsztatowych:

- Gospodarstwo Rybackie Ruda Żmigrodzka

- Fundacja na Rzecz Edukacji Ekologicznej „Dolina Baryczy”

- Michał Sznajder Kiszone warzywa z Doliny Baryczy

- Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny w Miliczu

 

Dziękujemy producentom lokalnym za przekazanie produktów i dań z Doliny Baryczy do degustacji:

- Gospodarstwo Sadownicze Pochodyła

- Zakład Przetwórstwa Mięsnego Grzegorz Jankowski

- Piekarnia Rybka

- Restauracja Lido

- Oleowita

- Karczma Rybna Ruda Żmigrodzka

- Gospodarstwo pasieczne Gucio

 

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji inicjatywy – Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny w Miliczu.

SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij