STREFA DZIECI

Opinia rodzica jest ważna

BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

WIE2020_Omnibus z Doliny Baryczy_ Rezerwat „Stawy Milickie”–Kompleks Jamnik _Marcel Musialik_kl VII_SP w Powidzku_gmina Żmigród

Baza Wiedzy / WIE, Autor: Agnieszka Matunin , Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Powidzku
 0/5
Grupa wiekowa: Klasy (VII-VIII)
Rezerwat „Stawy Milickie” – Kompleks Jamnik to ostoja dzikiej przyrody oraz miejsce, w których występują stawy hodowlane.


Rezerwat „Stawy Milickie” – Kompleks Jamnik – składa się z 4 stawów: Jamnik Dolny, Jamnik Dziki, Jamnik Nowy i Jamnik Górny. Najcenniejszym elementem przyrody w Dolinie Baryczy są stawy hodowlane. Chociaż ich brzegi nie są ogólnie dostępne dla turystów, jest wiele miejsc, z których można podziwiać krajobrazy i życie ich mieszkańców. Stawy rybne są wspaniałą ostoją dzikiej przyrody, ale cały czas nie przestają pełnić funkcji gospodarczych. Najcenniejsze przyrodniczo miejsca są ponadto objęte ochroną w ramach rezerwatu „Stawy Milickie”. Z tego powodu większa część grobli nad stawami nie jest udostępniona turystycznie. Ale na wszystkich najciekawszych kompleksach są miejsca, skąd można podziwiać przyrodę.

Kompleks Jamnik jest najmniej zagospodarowaną częścią rezerwatu pod względem infrastruktury turystycznej. Istnieje tu jeden punkt widokowy, ulokowany przy stawie Jamnik Duży. Można z niego obserwować różne gniazdujące i żerujące gatunki ptactwa.

Wiosną i latem często przyjeżdżam nad stawy z rodzicami. Robimy sobie wspólną wycieczkę rowerową i zatrzymujemy się nad stawami, żeby odpocząć i obserwować przyrodę.

 

Metryczka

1. Tytuł pracy: Rezerwat „Stawy Milickie” – Kompleks Jamnik

2. Szkoła: Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Powidzku

3. Imię i nazwisko nauczyciela – opiekuna ucznia: Agnieszka Matunin

4.

Imię i nazwisko autora pracy:

Nazwa obiektu:

Marcel Musialik

Rezerwat „Stawy Milickie” – Kompleks Jamnik

 

5.    Źródła materiałów wykorzystanych przy pracy: zdjęcie z domowego archiwum, materiały ze strony Przyroda Dolnego Śląska, strona internetowa – barycz.pl.

SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
LICENCJA
Materiały w tym zasobie udostępnione zostają na licencji:
Uznanie Autorstwa (ang.Attribution (BY))
zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie dzieła i wszelkich jego pochodnych pod warunkiem umieszczenia informacji o twórcy.
PODKATEGORIE
Przyroda
  1. Rośliny
  2. Zwierzęta
Krajobrazy DB
  5. Staw
WIE Wyjątkowe Inicjatywy Edukacyjne

Zasób biorący udział w inicjatywie:
OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij