BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

WIE2020_Omnibus z Doliny Baryczy_Rezerwat „Stawy Milickie”–Kompleks Radziądz _Wiktoria Tracz_kl VIII_SP w Powidzku_gmina Żmigród

Baza Wiedzy / WIE, Autor: Agnieszka Matunin , Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Powidzku
 0/5
Grupa wiekowa: Klasy (VII-VIII)
Rezerwat „Stawy Milickie” – Kompleks Radziądz to obszar z wieloma egzemplarzami pomnikowych buków, dębów i sosen oraz licznym ptactwem wodno-błotnym.


Rezerwaty przyrody to świetne miejsca wypoczynku dla osób, które marzą o spacerowaniu i obcowaniu z naturą. Środowisko naturalne jest bardzo ważnym, choć na co dzień niezauważanym elementem życia. Należy je chronić, ponieważ stanowi ono nasze otoczenie i zapewnia środki niezbędne do życia, takie jak pokarm czy tlen. Wobec wzmożonej gospodarki leśnej, muszą zostać zachowane obszary, w których cykle naturalne są nie naruszone. Dzięki takim obszarom możemy podziwiać przepiękne okazy drzew, które mają po kilkaset lat, jak np. sosny w Rezerwacie „Stawy Milickie” – Kompleks Radziądz. Najcenniejszym walorem rezerwatu jest starodrzew dębowo-bukowy z wieloma egzemplarzami pomnikowych buków, dębów i sosen. Jest to również jeden z ważniejszych terenów lęgowych ptactwa wodno-błotnego. Często można tu zaobserwować bardzo liczne kolonie czapli siwych i kormoranów. Pomagają w tym punkty widokowe, z których możemy podziwiać panoramę zbiorników. Polecam wybrać się na wycieczkę rowerową i zobaczyć je na własne oczy. To naprawdę cudowny widok.

 

Metryczka

1. Tytuł pracy: Rezerwat „Stawy Milickie” – Kompleks Radziądz

2. Szkoła: Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Powidzku

3. Imię i nazwisko nauczyciela – opiekuna ucznia: Agnieszka Matunin

4.

Imię i nazwisko autora pracy:

Nazwa obiektu:

Wiktoria Tracz

Rezerwat „Stawy Milickie” – Kompleks Radziądz

5. Źródła materiałów wykorzystanych przy pracy: zdjęcie z domowego archiwum, materiały ze strony Nadleśnictwa Żmigród.

SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
LICENCJA
Materiały w tym zasobie udostępnione zostają na licencji:
Uznanie Autorstwa (ang.Attribution (BY))
zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie dzieła i wszelkich jego pochodnych pod warunkiem umieszczenia informacji o twórcy.
PODKATEGORIE
Przyroda
  1. Rośliny
  2. Zwierzęta
Krajobrazy DB
  2. Las
  5. Staw
WIE Wyjątkowe Inicjatywy Edukacyjne

Zasób biorący udział w inicjatywie:
OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij