STREFA DZIECI

BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

WIE2020_Omnibus z Doliny Baryczy_Dąb „Melchior”_Bartłomiej Król_kl VIII_SP w Powidzku_gmina Żmigród

Baza Wiedzy / WIE, Autor: Agnieszka Matunin , Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Powidzku
 0/5
Grupa wiekowa: Klasy (VII-VIII)
Dąb „Melchior” – pomnik przyrody z piękną i rozłożystą koroną, znajdujący się w romantycznym 15-hektarowym parku w Żmigrodzie.


Na zdjęciu postanowiłem przedstawić dąb szypułkowy „Melchior”, który jest jednym z ciekawszych elementów przyrodniczych i historycznych w Dolinie Baryczy. To pomnik przyrody, który znajduje się w parku przy Pałacu Hatzfeldów w Żmigrodzie. Drzewo to ma około 390 lat, a jego obwód mierzy 632 cm. Jednym z dowodów potwierdzających długowieczność tego dębu, jest znaczek „Pomnik przyrody” zatopiony w jego korze. Na zimę dąb ten zrzuca swoje liście, które odsłaniają gałęzie drzewa, jednocześnie ukazując jego potęgę, a wiosną zakwita na wyrazisty, ciemnozielony kolor i przyciąga uwagę wielu turystów. Park jest przepięknym i odnowionym miejscem, które codziennie odwiedza wielu mieszkańców oraz przyjezdnych. Mogą przejść się ścieżkami, podziwiać ruiny, wypić kawę w podziemnej restauracji, popływać kajakami oraz obcować z przyrodą. Znam to miejsce bardzo dobrze, bo często spędzam tam wolne chwile z rodziną. Jeżeli ktoś jeszcze nie odwiedził Żmigrodu, to serdecznie zapraszam. „Melchior” również czeka…

 

Metryczka

1. Tytuł pracy: Dąb „Melchior”

2. Szkoła: Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Powidzku

3. Imię i nazwisko nauczyciela – opiekuna ucznia: Agnieszka Matunin

4.

Imię i nazwisko autora pracy:

Nazwa obiektu:

Bartłomiej Król

Dąb „Melchior”

5. Źródła materiałów wykorzystanych przy pracy: zdjęcie z domowego archiwum, „Przez stawy i lasy Doliny Baryczy. Przewodnik turystyczny”, autor: Ireneusz Kowalski, Włodzimierz Ranoszek.

MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
LICENCJA
Materiały w tym zasobie udostępnione zostają na licencji:
Uznanie Autorstwa (ang.Attribution (BY))
zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie dzieła i wszelkich jego pochodnych pod warunkiem umieszczenia informacji o twórcy.
SŁOWA KLUCZOWE
PODKATEGORIE
Przyroda
  1. Rośliny
WIE Wyjątkowe Inicjatywy Edukacyjne

Zasób biorący udział w inicjatywie:
OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij