STREFA DZIECI

BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

WIE_2020_ Pomnik przyrody dąb „Hubert” - jedyny w swoim rodzaju _Omnibus z Doliny Baryczy_VII-VIII_Gmina Przygodzice_Szkoła Podstawowa w Dębnicy

Baza Wiedzy / WIE, Autor: Oliwia Hankiewicz, Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Dębnicy , Szkoła Podstawowa im. Polskich Oimpijczyków w Dębnicy
 0/5
Grupa wiekowa: Klasy (VII-VIII)
Wybrałam pomnik przyrody ożywionej dąb „Hubert”, który znajduje się na terenie gminy Przygodzice, przy trasie rowerowej Ostrów-Antonin nieopodal mojej miejscowości - Dębnicy. Jego wiek szacuje się na około 320 lat. Wysokość całkowita dębu wynosi około 28 metrów, wysokość korony 20 metrów, szerokość korony 25 metrów a obwód pnia w pierśnicy wynosi 530 cm. Rośnie na Placu myśliwskim św. Huberta. Plac zagospodarowany został w 1995 roku, dzięki pracy społecznej „opiekuna” tego miejsca nieżyjącego już pana Czesława Kraski. Był on mieszkańcem Dębnicy, któremu została poświęcona upamiętniająca tablica przed pomnikiem przyrody. Zapraszam do odwiedzenia naszego dębu „Huberta”, ukrytego w zaciszu lasu rychtalskiego , pstryknięcia kilku fotek i odpoczynku w miejscu niepowtarzalnego uroku tego dębu.


Metryczka

1.Tytuł pracy:Pomnik przyrody dąb "Hubert" - jedyny w swoim rodzaju”.

2. Szkoła: Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Dębnicy

3. Imię i nazwisko nauczyciela - opiekuna ucznia: Jolanta Pawłowska

Imię i nazwisko autora pracy :

Nazwa obiektu

Oliwia Hankiewicz

Pomnik przyrody – Dąb „Hubert”

4. Źródła materiałów wykorzystanych przy pracy: zdjęcie z domowego archiwum, materiały ze strony internetowej Gmina Przygodzice, informacje z tablicy przy dębie „Huberta”.

MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
LICENCJA
Materiały w tym zasobie udostępnione zostają na licencji:
Uznanie Autorstwa (ang.Attribution (BY))
zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie dzieła i wszelkich jego pochodnych pod warunkiem umieszczenia informacji o twórcy.
SŁOWA KLUCZOWE
PODKATEGORIE
Przyroda
  1. Rośliny
Krajobrazy DB
  2. Las
Atrakcje DB
WIE Wyjątkowe Inicjatywy Edukacyjne

Zasób biorący udział w inicjatywie:
OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij