BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

WIE_2020_ Pomnikowy dąb szypułkowy - Quercus Robur sąsiadem ludzi w Antoninie _Omnibus z Doliny Baryczy_VII-VIII_Gmina Przygodzice_Szkoła Podstawowa w Dębnicy

Baza Wiedzy / WIE, Autor: Agata Harych, Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Dębnicy. , Szkoła Podstawowa im. Polskich Oimpijczyków w Dębnicy
 0/5
Grupa wiekowa: Klasy (VII-VIII)
W gminie Przygodzice znanych jest kilka skupisk (ugrupowań) starych dębów szypułkowych. Za najliczniejsze uważa się „Dęby Antonińskie”. Można je zobaczyć w rezerwacie „Wydymacz”, w parku przypałacowym czy przyległych lasach. Ja wybrałam pomnik, który jest ich sąsiadem a rośnie przy ulicy Dębowej w Antoninie. Przykuł on moją uwagę oczywiście ogromnymi rozmiarami ale zaciekawiło mnie to, że rośnie obok domów. Mój Quercus Robur choć mało rozpoznawalny to jest pomnikiem przyrody bo otrzymał swój medal w postaci oznaczenia, na którym widnieje wizerunek bielika oraz napis pomnik przyrody na zielonym tle. Polecam go odwiedzić podczas wycieczek rowerowych, bo należy do słynnych dębów jak te w Rogalinie. Robi duuuuuuże wrażenie.


Metryczka

1.Tytuł pracy: Pomnikowy dąb szypułkowy - Quercus Robur sąsiadem ludzi w Antoninie.

2. Szkoła: Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Dębnicy

3. Imię i nazwisko nauczyciela - opiekuna ucznia: Jolanta Pawłowska

Imię i nazwisko autora pracy :

Nazwa obiektu

Agata Harych

Dęby Antonińskie

4. Źródła materiałów wykorzystanych przy pracy: zdjęcie z domowego archiwum, materiały ze strony internetowej Gmina Przygodzice, Ranoszek E., Ranoszek W., Przewodnik przyrodniczy Park Krajobrazowy „Dolina Baryczy”, Milicz 2004, wywiad z przyrodnikiem - Dolata Paweł.

 

SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
LICENCJA
Materiały w tym zasobie udostępnione zostają na licencji:
Uznanie Autorstwa (ang.Attribution (BY))
zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie dzieła i wszelkich jego pochodnych pod warunkiem umieszczenia informacji o twórcy.
PODKATEGORIE
Przyroda
  1. Rośliny
Krajobrazy DB
  6. Wiejskie
Atrakcje DB
WIE Wyjątkowe Inicjatywy Edukacyjne

Zasób biorący udział w inicjatywie:
OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij