STREFA DZIECI

BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

WIE_2020_ Pomnik przyrody dąb „Hubert” – perełka lasu w okolicy Dębnicy_ Omnibus z Doliny Baryczy_VII-VIII_Gmina Przygodzice_Szkoła Podstawowa w Dębnicy

Baza Wiedzy / WIE, Autor: Dawid Kubicki , Szkoła Podstawowa im. Polskich Oimpijczyków w Dębnicy
 0/5
Grupa wiekowa: Klasy (VII-VIII)
Moja miejscowość Dębnica leży na terenie Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy. Otaczają ją Stawy Przygodzickie a także lasy Nadleśnictwa Antonin. Jej nazwa wywodzi się pośrednio od dębów. Wśród mieszkańców w dawnych czasach były osoby trudniące się garbowaniem skór za pomocą wyciągu z młodych dębów porastające okoliczne lasy. Nazywano ich dębnikami. I dziś też Dębnica słynie z okazałego dębu jakim jest pomnik przyrody – dąb „Hubert”. Jadąc szlakiem rowerowym Ostrów Wlkp. – Janków Przygodzki – staw Trzcielin Wielki – Tarchalskie – Antonin zobaczymy go na śródleśnej polanie. Polana nazywa się „ Plac myśliwski Huberta”. Obwód pnia drzewa wynosi 530 cm a jego całkowita wysokość to około 28 m. Pomnik przyrody ma już około 320 lat. Położenie w malowniczym lesie sprzyja relaksowi, a także tworzy sprzyjające warunki na kreatywne zajęcia w terenie z naszym bohaterem w roli głównej.


Metryczka

1.Tytuł pracy: Pomnik przyrody dąb „Hubert” – perełka lasu w okolicy Dębnicy.

2. Szkoła: Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Dębnicy

3. Imię i nazwisko nauczyciela - opiekuna ucznia: Jolanta Pawłowska

Imię i nazwisko autora pracy :

Nazwa obiektu

Dawid Kubicki

 Pomnik przyrody – Dąb „Hubert”

4. Źródła materiałów wykorzystanych przy pracy: zdjęcie z domowego archiwum, materiały ze strony internetowej Gmina Przygodzice,  informacje z tablicy przy dębie „Huberta”. Ranoszek E., Ranoszek W., Przewodnik przyrodniczy Park Krajobrazowy „Dolina Baryczy”, Milicz 2004, wywiad z przyrodnikiem - Dolata Paweł.

SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
LICENCJA
Materiały w tym zasobie udostępnione zostają na licencji:
Uznanie Autorstwa (ang.Attribution (BY))
zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie dzieła i wszelkich jego pochodnych pod warunkiem umieszczenia informacji o twórcy.
PODKATEGORIE
Przyroda
  1. Rośliny
Krajobrazy DB
  2. Las
  6. Wiejskie
Atrakcje DB
WIE Wyjątkowe Inicjatywy Edukacyjne

Zasób biorący udział w inicjatywie:
OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij