STREFA DZIECI

BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

WIE_2020_ Rezerwat przyrody „Wydymacz” – dzieło natury i ludzi_ Omnibus z Doliny Baryczy_VII-VIII_Gmina Przygodzice_Szkoła Podstawowa w Dębnicy

Baza Wiedzy / WIE, Autor: Tatiana Wenderska , Szkoła Podstawowa im. Polskich Oimpijczyków w Dębnicy
 0/5
Grupa wiekowa: Klasy (VII-VIII)
Wybrałam tę formę ochrony przyrody, ponieważ znajduje się niedaleko mojej miejscowości, w której mieszkam. Bywam tu bardzo często, ponieważ jeżdżę konno ale do rezerwatu można też dotrzeć szlakami pieszymi jak i rowerowymi a nawet samochodem, który oczywiście zostawiamy na parkingu przy pałacu myśliwskim książąt Radziwiłłów. Rezerwat „Wydymacz” w Antoninie utworzono w 1987 roku na powierzchni ponad 47 hektarów. Powstał w celu ochrony zespołu łęgu jesionowo-olszowego z gatunkami roślin chronionych (np. wawrzynek wilczełyko), licznych drzew pomnikowych (np. Dęby Antonińskie) a także ptaków wodno-błotnych. Zwiedzanie „Wydymacza” ułatwia ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna, która rozpoczyna się i kończy w parku pałacowym. Wzbogacona jest tematycznymi tablicami informacyjnymi a także aplikacją do pobrania na telefon. Pamiętajmy! Naszym obowiązkiem jest ochrona i dbanie o otaczające nas piękne i niepowtarzalne regionalne środowisko, aby można było jak najdłużej cieszyć oko naturą.


Metryczka

1.Tytuł pracy: Rezerwat przyrody „Wydymacz” – dzieło natury i ludzi.

2. Szkoła: Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Dębnicy

3. Imię i nazwisko nauczyciela - opiekuna ucznia: Jolanta Pawłowska

Imię i nazwisko autora pracy :

Nazwa obiektu

Tatiana Wenderska

 Rezerwat Przyrody „Wydymacz”.

 

4. Źródła materiałów wykorzystanych przy pracy: zdjęcie z domowego archiwum,informacje z strony internetowej Gminy Przygodzice, Zwoliński G., Przewodnik - rezerwat przyrody „Wydymacz”, Opracowanie Studio Plan Wrocław, Nadleśnictwo Antonin, wyd. I, 2010.

SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
LICENCJA
Materiały w tym zasobie udostępnione zostają na licencji:
Uznanie Autorstwa (ang.Attribution (BY))
zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie dzieła i wszelkich jego pochodnych pod warunkiem umieszczenia informacji o twórcy.
PODKATEGORIE
Przyroda
  1. Rośliny
  2. Zwierzęta
Krajobrazy DB
  2. Las
  5. Staw
Atrakcje DB
WIE Wyjątkowe Inicjatywy Edukacyjne

Zasób biorący udział w inicjatywie:
OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij