BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

WIE_2020_ Rezerwat przyrody „Wydymacz” – zachwyca mnie !_ Omnibus z Doliny Baryczy_VII-VIII_Gmina Przygodzice_Szkoła Podstawowa w Dębnicy.

Baza Wiedzy / WIE, Autor: Gaja Błaszczuk , Szkoła Podstawowa im. Polskich Oimpijczyków w Dębnicy
 0/5
Grupa wiekowa: Klasy (VII-VIII)
Lubię spacerować ścieżką dydaktyczną w rezerwacie przyrody „Wydymacz” w Antoninie. Szczególnie urokliwym dla mnie miejscem jest przystanek nad brzegiem stawu Wydymacz, od którego pochodzi nazywa rezerwatu. Staw ma powierzchnię 10.11 ha, z czego ponad 2 ha powierzchni zbiornika zajmuje szuwar wysoki tworzony głównie przez trzcinę pospolitą. Ciekawy jest też świat ptaków, to miejsce jest stworzone do ich obserwacji. Są łyski, głowienki, perkozki i śpiewające trzciniaki i rzadko już dziś spotykany perkoz rdzawoszyi a ciekawostką jest wysoka liczebność zniczka. Nie można też zapomnieć o rechoczących pięknościach. Kiedy kończy się staw możemy zobaczyć pomnikowego dęba. W jego pobliżu rośnie wiele roślin typowych dla leśnych mokradeł. Jest to miejsce tętniące życiem, gdzie można odpocząć od zgiełku obowiązków i być bliżej natury. Wystarczy dobrze się rozejrzeć, aby ujrzeć niezwykłość rezerwatu.


Metryczka

1.Tytuł pracy: Rezerwat przyrody „Wydymacz” – zachwyca mnie !

2. Szkoła: Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Dębnicy

3. Imię i nazwisko nauczyciela - opiekuna ucznia: Jolanta Pawłowska

Imię i nazwisko autora pracy :

Nazwa obiektu

Gaja Błaszczuk

 Rezerwat Przyrody „Wydymacz”.

4. Źródła materiałów wykorzystanych przy pracy: zdjęcie z domowego archiwum, materiały ze strony internetowej Gmina Przygodzice, Ranoszek E., Ranoszek W., Przewodnik przyrodniczy Park Krajobrazowy „Dolina Baryczy”, Milicz 2004, Lamparska J., Dolina Baryczy – Przewodnik po niezwykłościach przyrody, Fundacja EkoRozwoju, Wrocław 2011, Zwoliński G., Przewodnik - rezerwat przyrody „Wydymacz”, Opracowanie Studio Plan Wrocław, Nadleśnictwo Antonin, wyd. I, 2010.

SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
LICENCJA
Materiały w tym zasobie udostępnione zostają na licencji:
Uznanie Autorstwa (ang.Attribution (BY))
zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie dzieła i wszelkich jego pochodnych pod warunkiem umieszczenia informacji o twórcy.
PODKATEGORIE
Przyroda
  1. Rośliny
  2. Zwierzęta
Krajobrazy DB
  2. Las
  5. Staw
Atrakcje DB
WIE Wyjątkowe Inicjatywy Edukacyjne

Zasób biorący udział w inicjatywie:
OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij