BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

WIE_2020_ Poznamy tajemnice lasu Doliny Baryczy–opowieści leśnika Adasia. _ Regionalny Konkurs o Dolinie Baryczy_ Hanna Nowak, Weronika Fidelak, kl. VI_S.P. w Dębnicy

Baza Wiedzy / WIE, Autor: Hanna Nowak, Weronika Fidelak , Szkoła Podstawowa im. Polskich Oimpijczyków w Dębnicy
 0/5
Grupa wiekowa: Klasy (IV-VI)
W naszym tytule filmu użyłyśmy słowa tajemnice lasu Doliny Baryczy, aby pokazać jakie ogromne bogactwo biologiczne kryje las w naszym najbliższym otoczeniu. Opowiada o tym nasz bohater Adaś – leśnik, który opiekuje się lasem, aby zachować różnorodność flory i fauny dla następnych pokoleń. Na zasadzie pytań i odpowiedzi możecie dowiedzieć się od leśnika Adasia, że leśnicy sadzą las i pielęgnują go, aby w jego piętrach zamieszkały różnorodne gatunki roślin i zwierząt, pomagają poznawać las na utworzonych przez nich ścieżkach edukacyjnych – w naszej okolicy w Antoninie mamy taką w rezerwacie „Wydymacz”, uczą jak korzystać z da-rów lasu, ale rozważnie i z szacunkiem dla praw natury, chronią lasy przed szkodnikami, poża-rem, a także zakładają użytki ekologiczne, dokarmiają zwierzęta zimą. Są strażnikami mieszkańców lasu. W ten przystępny i prosty sposób chciałyśmy przekazać jak ważna jest praca leśnika, aby zachować bioróżnorodność.


Metryczka

1.Tytuł pracy: Poznamy tajemnice lasu Doliny Baryczy – opowieści leśnika Adasia.

2. Szkoła: Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Dębnicy

3. Imię i nazwisko nauczyciela - opiekuna ucznia: Jolanta Pawłowska

Imię i nazwisko autora pracy :

Jakie zadania wykonywał przy pracy konkursowej?

Hanna Nowak, Weronika Fidelak

opracowanie scenariusza i materiałów, poszukiwanie informacji, wykonanie maskotki leśnika, nagranie i montaż filmu, podkładanie głosu.

 

4. Źródła materiałów wykorzystanych przy pracy: Centrum Informacyjne Lasów Państwowych  - praca zbiorowa, Opowieści leśnika, Wydaw. VERDE, Warszawa 2003  ;Zwoliński G., Przewodnik - rezerwat przyrody „Wydymacz”, Opracowanie Studio Plan Wrocław, Nadleśnictwo Antonin, wyd. I, 2010; materiały ze stron internetowych, http://edukacja.barycz.pl/zasoby/?p=100&id_z=1524

5. Czy w pracy zostały wykorzystane własne materiały ( zdjęcia, rysunki, teksty itp.)? Jeżeli tak to jakie?

Praca wykonana samodzielnie, nagranie video własnego autorstwa, samodzielne wykonanie maskotki leśnika,  materiały i wypowiedzi  – na podstawie informacji z literatury i Internetu.

 

SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
LICENCJA
Materiały w tym zasobie udostępnione zostają na licencji:
Bez Utworów Zależnych (ang. No Derivative Works (ND))
zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie tylko dokładnych (dosłownych) kopii dzieła, niedozwolone jest jego zmienianie i tworzenie na jego bazie pochodnych.
PODKATEGORIE
Przyroda
  1. Rośliny
  2. Zwierzęta
Krajobrazy DB
  2. Las
Gospodarka leśna
WIE Wyjątkowe Inicjatywy Edukacyjne

Zasób biorący udział w inicjatywie:
OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij