BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

WIE 2021_Regionalny Konkurs o Dolinie Baryczy "Zdrowie z NATURY"

Baza Wiedzy / WIE, Autor: Zofia Pietryka , Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Ekologicznej "Dolina Baryczy"
 0/5
Grupa wiekowa: Klasy (IV-VI), Klasy (VII-VIII), Szkoła średnia
Celem konkursu jest poznawanie walorów przyrodniczych i historycznych regionu Doliny Baryczy, podnoszenie świadomości ekologicznej wśród uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych, pobudzanie zainteresowań dotyczących miejsca zamieszkania w tym dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego naszego regionu. W tej edycji motywem przewodnim będzie zwrócenie uwagi na rośliny o właściwościach leczniczych rosnących na terenie Doliny Baryczy


Prace konkursowe –  opracowanie poradnika w dowolnej formie np. rysunkowej, fotoreportaż , zielnik, prezentacja wraz z opisami, poradami czy też przepisami kulinarnymi. Liczy się pomysłowość i zainteresowanie wartościami leczniczymi popularnie występujących w naturze ziół.    
        Prace mają być wykonane indywidualnie lub max 2-osobowe zespoły, tekst/opis max 5000 znaków ze spacjami, cała praca wraz z  częścią graficzną max 10 stron/slajdów
Kategorie wiekowe:   
I grupa wiekowa- uczniowie szkól podstawowych – kl IV-VI
II grupa wiekowa- kl. VII-VIII oraz  uczniowie szkół ponadpodstawowych
Prace konkursowe –  opracowanie poradnika w dowolnej formie np. rysunkowej, fotoreportaż , zielnik, prezentacja wraz z opisami, poradami czy też przepisami kulinarnymi. Liczy się pomysłowość i zainteresowanie wartościami leczniczymi popularnie występujących w naturze ziół.     
Adresatami zadania są: uczniowie szkół podstawowych (kl IV-VIII) i szkół ponadpodstawowych z regionu Doliny Baryczy (gmina Milicz, Krośnice, Cieszków, Żmigród, Twardogóra, Odolanów, Przygodzice, Sośnie) oraz ze szkół spoza obszaru uczestniczących w PROGRAMIE Edukacja dla Doliny Baryczy
Konkurs odbywa się w ramach Wyjątkowych Inicjatyw Edukacyjnych (WIE 2021) zamieszczanie  i ocena prac konkursowych odbywa się w oparciu o portal www.edukacja.barycz.pl
 Przebieg konkursu:
  zaproszenie do udziału – mailem do szkół DB – wysłanie regulaminu konkursu  oraz zamieszczenie na portalu edukacyjnym www.edukacja.barycz.pl   do 15 czerwca 2021r

 I zgłoszenie szkół –etap szkolny- deklaracje chętnych uczniów- karty zgłoszenia od szkół zainteresowanych udziałem w konkursie do 20 września 2021r.

II etap- przygotowywanie prac konkursowych w szkołach pod opieką nauczycieli- etap szkolny- komisje szkolne- wybranie max. 3 najlepszych prac z każdej kategorii wiekowej i  zamieszczenie przez na portalu www.edukacja.barycz.pl  do 20 października 2021. Weryfikacja formalna prac do 30 października 2021.

III  etap finałowy – ocena prac konkursowych przez powołaną ekspercką komisję - przedstawiciele partnerów, osoby zajmujące się edukacją ekologiczną, opracowywaniem materiałów promocyjnych  w terminie  do 19 listopada 2021r.

Do 25 listopada wyniki konkursu oraz zaznaczone najlepsze prace na portalu www.edukacja.barycz.pl.
Podsumowanie konkursu: W zależności od sytuacji, podsumowanie konkursu odbędzie się w grudniu w wybranym ośrodku edukacyjnym w Dolinie Baryczy lub w sytuacji pandemicznej nagrody i dyplomy zostaną wysłane pocztą.

Szczegółowe informacje w regulaminie konkursu, proszę zapoznać się również ze wskazówkami.
  Uwaga! W załącznikach należy zamieścić oprócz pracy konkursowej, osobno  tekst opracowany przez autora/ ów  pracy  zapisany w word (do zliczenia znaków ze spacjami)  nie będziemy liczyć znaków użytych do tytułu pracy, autora i szkoły oraz bibliografii/ źródeł informacji. Należy załączyć również zgodę /oświadczenie autora pracy


PLIKI ZASOBU
SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
LICENCJA
Materiały w tym zasobie udostępnione zostają na licencji:
Uznanie Autorstwa (ang.Attribution (BY))
zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie dzieła i wszelkich jego pochodnych pod warunkiem umieszczenia informacji o twórcy.
Użycie Niekomercyjne (ang.Noncommercial (NC))
zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie dzieła i wszelkich jego pochodnych tylko w celach niekomercyjnych.
PODKATEGORIE
Przyroda
  1. Rośliny
Krajobrazy DB
  2. Las
  3. Łąka
WIE Wyjątkowe Inicjatywy Edukacyjne

Zasoby biorące udział w inicjatywie

OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij