BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

WIE2022_Omnibus z Doliny Baryczy_Epitafium rodziny von Kockritz_Aleksandra Baran kl. 7b_SP2 Twardogóra_Twardogóra

Baza Wiedzy / WIE, Autor: Aleksandra Baran , Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze
 0/5
Grupa wiekowa: Klasy (VII-VIII)
Tablica nagrobna rodziny von Kockritz. Jest to tablica upamiętniająca przypadkowe i nieszczęśliwe postrzelenie Caspara Köckritz, który był drugim mężem Cathrariny. Był on budowniczym Twardogorskiego zamku, który został postrzelony przez Hans\\\'a von Borschnitza (sąsiada z Goszcza). Jednak z monografii rodu dowiadujemy sie, że nie był to nieszczęśliwy wypadek, a morderstwo. Tablica jest umieszczona na tyle kościoła pod wezwaniem Świętej Trójcy w Twradogórze.


Tablica nagrobna rodziny von Kockritz.
 
Jest to tablica upamiętniająca przypadkowe i nieszczęśliwe postrzelenie Caspara Köckritz, który był drugim mężem Cathrariny. Był on budowniczym Twardogorskiego zamku, który został postrzelony przez Hans\\\'a von Borschnitza (sąsiada z Goszcza). Jednak z monografii rodu dowiadujemy sie, że nie był to nieszczęśliwy wypadek, a morderstwo. Tablica jest umieszczona na tyle kościoła pod wezwaniem Świętej Trójcy w Twardogórze.

1.Tytuł pracy: WIE_Epitafium rodziny von Kockritz_Omnibus z Doliny Baryczy

2. Szkoła: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze

  1. Imię i nazwisko nauczyciela - opiekuna ucznia: Marta Kozioł-Skrzypczak, Danuta Babula, Renata Gąsior, opiekun artystyczny - Bożena Hołubka


Imię i nazwisko autora pracy :

Nazwę obiektu

Aleksandra Baran kl.7b

Epitafium rodziny von kockritz5. Źródła materiałów wykorzystanych przy pracy: własne archiwum zdjęć, https://dolnoslaskakrainarowerowa.pl/485-zmigrod-kosciol-pw-sw-trojcy-i-matki-boskiej-w-twardogorze

SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
LICENCJA
Materiały w tym zasobie udostępnione zostają na licencji:
Uznanie Autorstwa (ang.Attribution (BY))
zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie dzieła i wszelkich jego pochodnych pod warunkiem umieszczenia informacji o twórcy.
PODKATEGORIE
Krajobrazy DB
  4. Miejskie
Zabytki
Ludzie
Atrakcje DB
WIE Wyjątkowe Inicjatywy Edukacyjne

Zasób biorący udział w inicjatywie:
OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij