BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

Podsumowanie VI Forum Programu Edukacja dla Doliny Baryczy i Klimatu

Aktualności, Autor: Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy" , Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy"
 0/5
Data: 2023-01-26
Miejscowość: Milicz
W poniedziałek, 23 stycznia 2023 roku odbyło się VI Forum Programu Edukacja dla Doliny Baryczy i Klimatu.

Dziękujemy za tak wysoką frekwencję. W Forum uczestniczyło 85 osób, w tym włodarze oraz przedstawiciele samorządów odpowiedzialni za oświatę, dyrektorzy i nauczyciele oraz reprezentanci organizacji pozarządowych zainteresowani korzystaniem z lokalnych działań edukacyjnych.

Program podzielony został na dwie części.

Na pierwszą część zapraszaliśmy do Kina Capitol w Miliczu, gdzie przeprowadziliśmy debatę wraz z badaniem potrzeb związanych z przeciwdziałaniem zmianom klimatu. Zostały wręczone nominacje dla członków Społecznej Rady oraz podziękowania dla organizatorów Wyjątkowych Inicjatyw Edukacyjnych. Prezentacje urozmaicały filmiki dotyczące programu edukacji, gminy Milicz, prace dzieci czy krótki filmik prof. Sz. Malinowskiego, który wprowadził w atmosferę debaty

Następnie wszyscy uczestnicy udali się do Kreatywnego Obiektu Mutifunkcyjnego w Miliczu, gdzie odbyła się dalsza część spotkania. Zaczęliśmy od pysznego poczęstunku z lokalnych produktów. Dalej przeprowadzono zajęcia otwarte i panele praktyczne do wyboru: Psychologia i klimat prowadzony przez EkoCentrum we Wrocławiu, SOS Planeta prowadzony przez KOM w Miliczu, Konsumpcja dla klimatu prowadzony przez Gospodarstwo Rolne M. Sznajder z Karnic. Na koniec szkoły otrzymały dyplomy potwierdzające uczestnictwo w Programie Edukacja dla Doliny Baryczy oraz pomoce edukacyjne.

Przekierowanie do otwartego pliku z linkami do materiałów edukacyjnych na temat klimatu z różnych źródeł - TUTAJ. Zapraszamy do korzystania a także uzupełniania o inne sprawdzone materiały.

Film podsumowujący VI Forum Programu Edukacja dla Doliny Baryczy i Klimatu: https://www.youtube.com/watch?v=lf6vwu8Gdp0

Operacja finansowana przez Unię Europejską w ramach projektu współpracy pn. Realizacja działań edukacyjnych służących promocji rybackiego, przyrodniczego i kulturowego dziedzictwa obszarów partnerskich LGD.

PLIKI ZASOBU
 
( 183 KB .PDF )
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij